fot. mat. pras.

Alyona Savranenko, znana lepiej jako alyona alyona, urodziła się w niewielkiej miejscowości Kapitaniwka. Ukończyła psychologię oraz pedagogikę, a następnie pracowała jako przedszkolanka, zarabiając odpowiednik 140 dolarów miesięcznie. Obecnie Savranenko jest jedną z najciekawszych postaci na międzynarodowej scenie. Jej nadchodzący album ukaże się nakładem Def Jam Recordings Poland.

Talent alyony alyony dostrzeżono w najważniejszych światowych mediach, w tym m.in. „The New York Times”, „Vogue”, „Independent” czy „The Guardian”. Wszystko zaczęło się w październiku 2018 za sprawą klipu „Рибки” („Ribki”), który osiągnął wiralowy sukces i zgromadził ponad 2 mln wyświetleń. Olbrzymią popularnością cieszyły się kolejne single: „Vidichnyae” czy „Golovi”.

Pół roku po sukcesie debiutanckiego klipu, alyona alyona mogła się poszczycić albumem „Pushka”, przez wielu uznawanym za jeden z najważniejszych debiutów 2019. Artystka została doceniona m.in. na Reeperbahn Festival, zdobywając Anchor Award w kategorii Najlepszy wschodzący artysta. Na koncie ma występy na takich imprezach jak Eurosonic, WavesVienna czy Iceland Airwaves, a przed artystką udział między innymi na słynnym SXSW w Austin w Teksasie. Jej kolejne wydawnictwo ukaże się nakładem Def Jam Recordings Poland.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ