fot. @vnm.official

W następny piątek (29.03.), odbędzie się premiera długo oczekiwanej kolejnej solowej płyty elbląskiego rapera, pt. „Czuz Tu Daj Najs”. VNM postanowił podzielić się ze swoimi słuchaczami dobrą nowiną, a także zapowiedzieć pokrótce to, co czeka nas za kilka dni.

  • Zbliżamy się do wyprzedania rekordowej dla mnie ilości preorderów więc wypadałoby, żebym napisał coś więcej o mojej nowej płycie 🙂 Tytuł po angielsku to oczywiście „Choose To Die Nice” (piszę bo niektórzy mieli wątpliwości), czyli w wolnym tłumaczeniu „wybieram dobrą śmierć”. Tytuł, jak zwykle u mnie, oprócz tego, że jest spolszczeniem angielskich słów ma również więcej niż jedno znaczenie, ale o tym opowiem zapewne na wywiadach, których zaczynam udzielać w przyszłym tygodniu. Jednego znaczenia tytułu zresztą możecie się domyślić z frontu okładki, na której moje ciało (poznacie po podwiniętych, długich spodniach haha) opuszcza symbiot Venoma. Płyta jest konceptualna – jeśli przeczytaliście jej opis pod singlami na YT lub w naszym sklepie to wiecie, że akcja ma miejsce w restauracji, ale doświadczyć tego będziecie mogli jedynie na wersji fizycznej oraz na serwisach streamingowych. Teraz nawinę smaczek – na „Liniach II” (nagranych celowo w restauracji) jestem Venomem, którego dobrze znacie. Na końcu tych Linii nominuję samego siebie po przemianie, którą przeszedłem i siadam do stołu czekając aż dosiądzie się do mnie osoba, której opowiem moją historię, tą osobą jest każdy z Was z osobna co usłyszycie odpalając pierwszy numer z płyty z wersji fizycznej lub ze streamingu. Reszty na chwilę obecną nie zdradzę, żeby nie psuć Wam vibe’u pierwszego odsłuchu, który proponowałbym, żeby odbył się na słuchawkach kiedy nikt i nic Wam nie przeszkadza. Mogę jedynie dodać, że płyta w kwestii zarówno muzyki jak i treści dzieli się na stronę ciemną i następującą po niej stronę jasną („Tomek” i „Strach”, które już słyszeliście są oczywiście ze strony ciemnej, dzisiejszy teaser na moim instastory jest z kolei ze strony jasnej). Dalszą część tego posta możecie obczaić na moim fb bo insta nie mieści tyle gadki, a wersję preorderową CTDN z bonusowymi „Liniami II”, trzema remixami utworów z płyty oraz fajną, fizyczną niespodzianką możecie zamawiać na naszej stronie denekstbest kropka com do wyczerpania nakładu. – napisał na łamach swojego profilu na Instagramie.

View this post on Instagram

[UWAGA TROCHĘ DŁUGIE]. Zbliżamy się do wyprzedania rekordowej dla mnie ilości preorderów więc wypadałoby, żebym napisał coś więcej o mojej nowej płycie 🙂 Tytuł po angielsku to oczywiście „Choose To Die Nice” (piszę bo niektórzy mieli wątpliwości), czyli w wolnym tłumaczeniu „wybieram dobrą śmierć”. Tytuł, jak zwykle u mnie, oprócz tego, że jest spolszczeniem angielskich słów ma również więcej niż jedno znaczenie, ale o tym opowiem zapewne na wywiadach, których zaczynam udzielać w przyszłym tygodniu. Jednego znaczenia tytułu zresztą możecie się domyślić z frontu okładki, na której moje ciało (poznacie po podwiniętych, długich spodniach haha) opuszcza symbiot Venoma. Płyta jest konceptualna – jeśli przeczytaliście jej opis pod singlami na YT lub w naszym sklepie to wiecie, że akcja ma miejsce w restauracji, ale doświadczyć tego będziecie mogli jedynie na wersji fizycznej oraz na serwisach streamingowych. Teraz nawinę smaczek – na „Liniach II” (nagranych celowo w restauracji) jestem Venomem, którego dobrze znacie. Na końcu tych Linii nominuję samego siebie po przemianie, którą przeszedłem i siadam do stołu czekając aż dosiądzie się do mnie osoba, której opowiem moją historię, tą osobą jest każdy z Was z osobna co usłyszycie odpalając pierwszy numer z płyty z wersji fizycznej lub ze streamingu. Reszty na chwilę obecną nie zdradzę, żeby nie psuć Wam vibe’u pierwszego odsłuchu, który proponowałbym, żeby odbył się na słuchawkach kiedy nikt i nic Wam nie przeszkadza. Mogę jedynie dodać, że płyta w kwestii zarówno muzyki jak i treści dzieli się na stronę ciemną i następującą po niej stronę jasną („Tomek” i „Strach”, które już słyszeliście są oczywiście ze strony ciemnej, dzisiejszy teaser na moim instastory jest z kolei ze strony jasnej). Dalszą część tego posta możecie obczaić na moim fb bo insta nie mieści tyle gadki, a wersję preorderową CTDN z bonusowymi „Liniami II”, trzema remixami utworów z płyty oraz fajną, fizyczną niespodzianką możecie zamawiać na naszej stronie denekstbest kropka com do wyczerpania nakładu, miłego wieczoru!

A post shared by VNM (@fau_enem) on

Opis:

Umysł VNMa przez ostatnie półtora roku zmienił się na tyle, że on sam po raz pierwszy w życiu poczuł potrzebę spotkania się po kolei z najbliższymi mu ludźmi w celu objaśnienia im, za pomocą monologu, co się z nim dokładnie stało. Ów monolog każdorazowo trwał niemal godzinę więc po którymś razie raper postanowił podzielić się zmianami jakie zaszły w jego życiu z wszystkimi bez wyjątku. „Czuz Tu Daj Najs” to konceptualny album, na którym VNM wygłasza przyjacielowi przejrzysty, w większości terapeutyczny dla samego autora monolog o swojej przemianie w detalach okraszonych często bolesną dla niego szczerością. Akcja ma miejsce w restauracji, przyjacielem jest słuchacz.

Album można zamawiać na www.denekstbest.com.

Tracklista:
1. Tomek (feat. Tomson)
2. Lub mnie, lub nie (feat. Rzeźnik)
3. Fosa (feat. Kaja Paschalska)
4. control freeK
5. Strach
6. Re-analiza
7. KATHARSIS
8. Kim (feat. Vito)
9. Wybór
10. Było warto
11. Ty
12. Ona

W wersji preorderowej znajdziecie dodatkowo, m.in. utwór „Linie II” |przesłuchaj!|.