raproyale baner
raproyale banerraproyale banerraproyale banerraproyale baner

RECENZJA #8: DAWIDZIOR HTA „NOWE ŻYCIE” (HTA BRAND LABEL)

13295163_10207797063578558_191019011_n

Zachęcamy do przeczytania na rap-news.eu najnowszej recenzji albumu: Dawidzior HTA – „Nowe Życie”, którego premiera odbyła się 24. października 2014r.

Rapowe katharsis

Dnia 24.10.2014 roku, nakładem HTA Brand Label ukazała się pierwsza solowa płyta reprezentanta Ciemnej Strefy i 1/2 składu Hipotonia, a mianowicie – Dawidziora, nosząca tytuł „Nowe Życie”.

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Któż z nas, drodzy słuchacze, nie zadawał sobie tego pytania chociaż raz w życiu – gdy wszystko zaczyna się gmatwać i nie układać po naszej myśli, gdy czujemy się zagubieni w tej całej gonitwie za lepszej jakości życiem. W końcu nadchodzi ten moment, w którym myślimy, że znajdujemy się w sytuacji bez wyjścia… Otóż zawsze istnieje jakieś wyjście i to od nas zależy, czy je w końcu zobaczymy i czy uda nam się z niego skorzystać. Należy porzucić wszystko to, co do tej pory nas dotyczyło, wszelkie konflikty, toksyczne znajomości. Należy powstać niczym feniks z popiołów i rozpocząć całkiem „Nowe Życie”, bo każdy z nas, bez względu na to, co kiedykolwiek robił i jak żył, zasługuje na kolejną szansę.

Dawidzior na swoim najnowszym krążku robi swego rodzaju rozrachunek z dotychczasowym życiem, a refleksja nad jego dokonaniami bez wątpienia przyczyniła się do powstania tej produkcji. Płyta składa się z 19 tracków (16 autorskich utworów, jeden skit, intro oraz outro). Jak wspomina raper, to bez wątpienia najbardziej dojrzała, jak i najlepsza z jego płyt. Dawidzior na tym krążku żegna się ze „starymi czasami”, tym samym rozpoczynając nowy rozdział w swojej karierze, oraz w życiu. Pochodzący z Nowego Sącza raper, niejednokrotnie podkreśla swoje przywiązanie do regionu, przypomina o swoich korzeniach, oraz jak ważne dla niego jest to skąd pochodzi. Usłyszeć to możemy np. w takich kawałkach, jak: „Południowe serce”, czy też „Dla Dzielnicy 2”. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że bardzo silny wpływ na życie oraz poglądy Dawidziora, a co za tym idzie na powstanie materiału zgromadzonego na płycie, miała płeć piękna. To właśnie one- „wenusjanki”, pojawiają się w tekstach „nawijanych” przez rapera, czy to w formie miłosnych wyznań, jak miało to miejsce w kawałku „Widzę Cię” (z gościnnym udziałem swego kompana z Hipotonii – Kacpra, gdzie na refrenie usłyszeć możemy Królika Underwood’a), czy w formie pytań, na których bardzo często my- mężczyźni, nie otrzymujemy odpowiedzi. Dawidzior w takich utworach bardzo trafnie opisuje relacje damsko-męskie, mowa tutaj oczywiście o tracku „To Ty powiedz mi” (z perfekcyjnym Maćkiem Maleńczukiem udzielającym się gościnnie, oraz posiadającym jakże klimatyczny teledysk). Raper w swoich tekstach przywołuje też bardzo często temat toksycznych relacji, związków, oraz tego, jak wielki wpływ mają one na psychikę kochanków i jak wyniszczająca potrafi być. Wątek ten pojawia się na tracku „Gdzie ta radość”, czy dość dosadnym storytellingu „Fankillfatal”. Dawidziorowi nie jest obce także szybkie życie, szybki szmal, czy życie na marginesie, uliczna egzystencja. Rapuje o tym, że pomimo tego, iż nie zawsze mamy z górki, to nie należy się załamywać, wręcz przeciwnie, należy bez względu na wszystko i wszystkich pozostać sobą. Usłyszeć można o tym w kawałkach „Co z tym światem” oraz „Własną Autostradą”.

Oprócz Dawidziora HTA na płycie „Nowe Życie” usłyszeć możemy także takich raperów oraz artystów, jak: Bezczel, Poszwixx, Bob One, Whoszaq, Bonus RPK, SNDK, Hipis, Rufuz, Maciej Maleńczuk, Nizioł, NS Załoga, Jano PW, Sadam, Olka, Królik Underwood, Kacper, Miku MDM, Kali. Za produkcję bitów na tej płycie odpowiedzialni są: NWS, Poszwixx, Dna, Wełenka, Tasty Beats, PSR, Tytuz. Możemy tutaj także usłyszeć skrecze w wykonaniu Dj’a Gondka. Na portalu Youtube można obejrzeć teledyski, które powstały do takich tracków, jak: „To Ty powiedz mi”, „Południowe serce” oraz „Gdzie ta radość”. Pomimo, że minęło już sporo czasu od ukazania się tego krążka na rynku, to można go nabyć na stronie www.htabrand.pl, www.preorder.pl, na stronie internetowej, czy stacjonarnych sklepach sieci Empik. Dodatkowo na stronie www.empik.com możemy zakupić płytę w formie cyfrowej w formacie mp3.

Każdy z nas jest „aż” lub „tylko” człowiekiem, popełniamy błędy raz po raz, ucząc się na nich bądź nie, bo przecież „nic co ludzkie nie jest nam obce”. Jesteśmy skazani na sukces bądź pasmo porażek. Najważniejsze jest to, aby żyć w zgodzie z sobą, z własnym kręgosłupem moralnym. Niejednokrotnie wystawiani przez życie na próbę czujemy się niczym Hiob z biblijnej przypowieści, każdy przeżywa osobiste zwycięstwa lub tragedie. Ważne, aby każdy z osobna nie zatracił się, bo chociaż istnieje szansa na odrodzenie, na zbudowanie nowych fundamentów, to cały sens tkwi w tym aby tak żyć, byśmy nie musieli niczego zamykać, pozostawiać, palić mostów; byśmy potrafili żyć nie czekając na szansę. Życie nie polega na czekaniu, lecz działaniu, walczeniu o przetrwanie, tym samym nie tracąc po drodze ludzkich uczuć, emocji i godności, czego Wam i sobie życzę. Miłego odsłuchu drodzy czytelnicy, bo każdy dzień to „Nowe Życie” dla każdego z nas.

Na rap-news.eu znajdziecie również najnowszy wywiad z Dawidziorem. Dostępny jest: TUTAJ!

Tekst: Sebastian Schulz

Odwiedź – kliknij:
dawidziorbanner htabrandbanner

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Oto, jak boksuje Sarius – ma szansę na Fame MMA 15? [VIDEO]

Kiedy debiutuje się w oktagonie, na pewno czuje się ogromny stres. Sarius jak na...

„Pascal po prostu gotuj”, bo Olszakumpel zjada wszystko i wszystkich [VIDEO] 

Na kanale olszy pojawił się drugi singiel promujący zbliżającą się wielkimi krokami płytę ”BIG...

Sokół z błyskawiczną sprzedażą – fani rzucili się na to!

3 godziny zajęło Sokołowi wyprzedanie do ostatniego biletu stołecznej hali COS Torwar! W związku...

Smolasty i Tribbs – to jest viral! Nowy hit duetu [VIDEO]

Najpierw był snippet, który mogliśmy usłyszeć podczas ulicznego grania a teraz mamy jego pełną,...

Kizo będzie wyskakiwać z lodówki: „Produkty te są smaczne” 

Wczoraj jak manna z nieba, wróć - jak smaczna kawusia - spadła nam informacja...

Joda reaguje na hejty Boxdela: „W pewnym momencie to już nie jest śmieszne” 

Spina między Jodą a Boxdelem rozpoczęła się w Internecie po tym, jak reprezentant ekipy...

Mateusz Kaniowski o Betclic Rap Royale: „Doskonale, że do freestyle’u wchodzą potężni sponsorzy”

"Chcemy wynieść freestyle na innym poziom i oddać mu to, co królewskie" - mówi...

Smaczna kawusia, nie dla kapusia! – nowy produkt Kizo w Biedronkach [VIDEO]

Po oszałamiającym sukcesie jaki odniósł Kizzers oraz pizza Sukcesiliana, Kizo kontynuuje podbój rynku spożywczego....

Oto, co musisz wiedzieć o Lech Polish Hip-Hop Festival 2022: Kto, kiedy i gdzie zagra?

Lech Polish Hip-Hop Festival i Lech Polish Hip-Hop Music Awards nadchodzą. Najważniejszej hip-hopowe eventy...