Zachęcamy do przeczytania na rap-news.eu najnowszej recenzji albumu: Metrowy/Dj HWR „Zielona Linia Metra”, którego premiera odbyła się 22. kwietnia 2016r. Jego wydawcą jest Hemp Rec.

Sadzić, palić, zalegalizować !!!

Dnia 22. kwietnia 2016 roku swą premierę miał mixtape autorstwa Metrowego oraz Dj’a HWR’a , noszący jakże wdzięczny tytuł – „Zielona linia metra”. Został on wydany przy współpracy z  warszawską wytwórnią HEMP REC.

Maryśka, Ganja, Marihuana – „wesoła” roślinka znana wszem i wobec, posiadająca wiele imion, gatunków, postaci, i tym samym posiadająca wielu zwolenników, jak i przeciwników. Stowarzyszenie „Wolne Konopie” prężnie działa, próbując przekonać władze rządowe, jak i ogół społeczeństwa, o pozytywnych wartościach jakie niesie za sobą przyjmowanie „zielonego dymu”. Liczne manifestacje, koncerty, eventy, organizowane przez stowarzyszenie, mają na celu uświadamianie o dobroci jaką oferuje nam Matka Ziemia. Moim skromnym zdaniem to nie sama „roślinka” tworzy problem, lecz ludzie, którzy poprzez swoje czasem dziwne działania są szufladkowani i spychani na margines razem z „leczniczym krzaczkiem”. Osobą, która ze strony artystycznej, i nie tylko, dosyć aktywnie wspiera „Wolne Konopie” jest bez wątpienia raper i muzyk pochodzący z Rybnika, a mianowicie – Metrowy. „Meter” wraz z Dj’em HWR’em zaprasza słuchacza na podróż przez świat pełen „zielonych” przygód, przez świat pełen różnych postaci towarzyszących raperowi przez lata jego działalności. Czy jesteście gotowi na przejażdżkę wesołym metrem? Zostawcie zbędny bagaż (nerwów oraz stresu) – przed Wami relaksująca podróż, a zaprasza na nią „Zielona Linia Metra”.

Mixtape Metrowego i Dj’a HWR’a składa się z 20 utworów o różnorodnym brzmieniu, różnej tematyce, które łączy motyw „Mary Jane” – produkcja przesiąknięta jest nią na wskroś i aż dziw bierze, że sama płytka nie posiada jej zapachu. Każdy track nagrany na tej płycie jest swego rodzaju protestem, wezwaniem, apelem, który za zadanie ma pokazać, że konopie posiadają wiele pozytywnych cech i właściwości, a nagonka na wszelki rodzaj jej bytu wśród społeczeństwa, czy posiadanie, czy hodowanie, jest wynikiem propagandy tworzonej przez media oraz rząd, na który bez dwóch zdań mają wpływ koncerny farmaceutyczne, które bez wątpienia straciłyby na legalizacji „eMdżeJ”. Każdy posiada osobiście swoje zdanie, tak więc to do Was drodzy słuchacze należy to, po jakiej stronie się znajdziecie.

„Zielony aktywista” Metrowy, jako konduktor zaprasza do przedziałów swego metra, w którym znajdziecie także „zieloną strefę”, a każdy kawałek jest osobną stacją, na której każdy słuchacz z pewnością napotka coś dla siebie. Oczywiście całość płyty do odsłuchania pozostawiam Wam, drodzy słuchacze, wspomnę jednak o kilku kawałkach, które warte są uwagi ze względu na przekaz, czy barwnych gości. Pierwszy przykładem takiego tracku jest „Po olej do głowy”, do którego został zrealizowany teledysk, a w którym za produkcję bitu odpowiedzialny jest utalentowany młodzian – Essex. Kawałek porusza tematykę stosowania oleju konopnego metodą Ricka Simpsona, używany jest on w leczeniu nowotworów, a także w wielu innych dolegliwościach. Istnieją przykłady, że stosowanie tego medykamentu otrzymywanego z liści i kwiatów konopi naprawdę przynosi pozytywny skutek. Niestety poprzez marginalizowanie i „nielegalność” owego produktu, społeczeństwo nie jest przekonane jak wielką moc posiada ta roślina, szczególnie w walce z czymś najgorszym, wyniszczającym chorych od wewnątrz. Następnym kawałkiem, który przykuł moją uwagę jest „Jak tu się nie wkurwić znowu”, a stało się to za sprawą „Grandpappy Rapu” na featuringu – mowa tutaj o Liroy’u. Przyznam, że bardzo fajnie było usłyszeć go znowu w głośniku, szczególnie, gdy tak jak ja, wychowało się na kawałkach Scyzoryka. Sam track jest spisem skarg i zażaleń na społeczeństwo, na absurdy polityczne, gospodarcze, prawne. Sam Metrowy w kawałku także podważa niezależność dzisiejszych mediów, a szczególnie telewizji publicznej – czy ma rację? Każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie sam. Kolejnym kawałkiem, który moim skromnym zdaniem zasługuje na uwagę jest „Rusz dupę”, gdzie gościnnie udzielił się Grubson. Każdemu słuchaczowi polskiego rapu ten duet nie jest obcy. Raperzy współpracowali razem już przy wielu projektach, można tu wymieniać na przykład „Parchastyczny Mikstejp”, czy album „Coś więcej niż muzyka”, gdzie Metrowy na więcej niż kilku trackach towarzyszył Grubsonowi. Sam kawałek nastraja do ruszenia swoich zacnych „czterech liter” i pójścia w miasto, w plener, do lasu, gdziekolwiek, byleby nie siedzieć w domu. Lenistwo i marazm są chorobą, na którą najlepszym lekarstwem jest właśnie ruch, działanie, a nie bezczynne siedzenie w domu, gapienie się w elektroniczną skrzynkę i czekanie na jakikolwiek cud.

Tak więc drodzy słuchacze, wiosna w pełni, lato tuż tuż, więc wraz z słuchaweczkami na uszach ruszamy przed siebie, a na starość będziemy odpoczywać. Opisałem tylko parę utworów, co nie znaczy, że reszta nie jest warta uwagi. Otóż każdy słuchacz z pewnością na tej płycie znajdzie coś dla siebie, trafiającego w jego gusta. Na „Zielonej Linii Metra” usłyszeć możemy takich raperów i wykonawców, jak: HK Rufijok, Blady Kris, Wini, Masia, Skorup, Liroy, Keczap, Bard, Grubson, Bilon Joint Penk PP, Wilku WDZ, Żary JLB. Za warstwę instrumentalną na tej płycie odpowiedzialni są: Dj Hwr, Matheo, DiNo, ESSEX, Timothy Drake, Fankatak, Krystian San San, Wałek, LBT, Liroy, Skorup, Jointed, ProfanumBeats, PZG. Na Youtubie obejrzeć można obrazki, które zostały zrealizowane do kawałków: „Po olej do głowy”, oraz „Samo się nic”, na którym zobaczyć można ekipę Hemp Gru. Płytę można zakupić w wersji fizycznej w salonach EMPIK na terenie całego kraju oraz na www.hemszop.pl

„Zielona Linia Metra” to podróż przez wszystkie te lata, w których Metrowy poznał wiele zajawkowych osób, jest to zapis przejażdżki po stacjach, które reprezentują różne tematy, różne zjawiska, wydarzenia. Każdy z pasażerów obecnych na pokładzie to postać przede wszystkim barwna, posiadająca charakterystyczne flow, oraz niejednokrotnie rozśmieszające zestawienia rymów, które z łatwością wpadają do ucha i pozostają w głowie na dłuższy czas. I chociaż każdy z towarzyszy podróży się różni, to jednak wszystkim przyświeca ten sam „zielony cel” – sadzić, palić zalegalizować!!! Otóż moi drodzy wszystko jest dla ludzi i to od nas samych wyłącznie należy to w jaki sposób podchodzimy do tego zdania. Także, jak wspomniałem wcześniej, lato tuż tuż, więc zapraszam wszystkich w podróż „Zieloną Linią Metra” w towarzystwie muzyki, relaksu i luzu w maksymalnej ilości.

 

Tekst: Sebastian Schulz
Album można zamówić na www.hempszop.pl/

Polecamy – klinij:
5534543 hemprecbanner 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ