Raperzy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – edycja 2023

Liczy się gest - a którzy polscy raperzy okazali go w tym roku?

Wraz z końcem stycznia świętowaliśmy 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która ponownie spotkałą się z ogromnym zaangażowaniem dobrych ludzi w całej Polsce. Pomagali i ludzie znani, i ci mniej popularni. Wkład w pomoc mieli także polscy raperzy. W zeszłym roku na łamach naszego portalu mogliście przeczytać o przedmiotach przekazanych na licytacje w 2022, a dzisiaj na warsztat bierzemy tegoroczne aukcje.

Kliknij i promuj swój rap w naszych mediach

Rapowe aukcje na WOŚP

Taco Hemingway – Sofa z okładki „Szprycera”

Pamiętacie okładkę albumu „Szprycer”, na której Taco sączy drinka w towarzystwie pani robiącej sobie selfie? Inne charakterystyczne elementy coveru to zadymienie oraz kanapa, na której zasiadł raper wraz z modelką. To właśnie wspomniana sofa, opatrzona autografem rapera, została przekazana na tegoroczną edycję WOŚP.

Kanapa pojawiła się również w teledysku do utworu „Nostalgia”. Na żywo mieli okazję obserwować ją słuchacze, którzy wybrali się na ubiegłoroczny koncert Taco Hemingwaya na lotnisku w Bemowie. Na początku lutego licytacja przekroczyła już 30 tysięcy złotych!

Mata – Marynarka z trasy Mata Tour 2022

Do akcji przyłączył się również Młody Matczak. Reprezentant SBM Label postanowił przekazać na aukcję marynarkę Alexander McQueen, którą miał na sobie podczas finałowego koncertu z trasy Mata Tour 2022 w Poznaniu. Marynarka ma rozmiar M, a artysta zapewnił, że jej stan ocenia na 33/33.

Dodatkowo marynarka została opatrzona autografem Maty. Licytacja potrwa do 10 lutego i na chwilę obecną najwyższa oferta zbliża się do 13 tysięcy złotych.

Mata wraz z ojcem, Marcinem Matczakiem, przekazali również kilka gadżetów Sławskiemu Centrum Kultury i Wypoczynku. Sztab rodzinnego miasta Maty otrzymał podpisany egzemplarz „100 dni do matury” oraz książkę pt. „Jak wychować rapera”.

Smolasty – Kolekcja złotych i platynowych płyt

Bardzo szczodry w tym roku okazał się Smolasty, który przekazał całą kolekcję złotych i platynowych płyt. W kolekcji znalazły się dwie potrójnie platynowe płyty, jedna podwójnie platynowa, jedna platynowa i aż 12 złotych płyt! Artysta przekazał więc łącznie 16 wyróżnień za jednym zamachem – to się nazywa gest.

Zainteresowanych zakupem musimy rozczarować. Aukcja dobiegła końca, a szczęśliwy zwycięzca musiał wydać na imponującą kolekcję 14 tysięcy 350 złotych. Gratulacje!

Jan-rapowanie – Fotel z okładki albumu „BUFOR”

Nie tylko Taco Hemingway w tym roku postanowił sprezentować Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy atrybut z okładki albumu. Na podobny pomysł wpadł Jan-rapowanie, który przekazał na licytację biały fotel z okładki „BUFOR”, nawiązującej do tematyki podróży lotniczych.

Fotel towarzyszył reprezentantowi SBM Label podczas promocji albumu. Tuż po jego premierze znalazł się w jednym z warszawskich Empików, a fani mogli zrobic sobie na nim pamiątkowe zdjęcia. Raper opatrzył go także autografem. Fotel został już sprzedany za 9900 złotych.

Szymi Szyms – Katana z klipu QMPLE ft. KOMBII „Pokolenie”

  • Siema! Wraz z QueQuality oraz indahouse przygotowaliśmy dla was wyjątkową licytację – customowaną kurtkę jeansową z motywem Akatsuki oraz indahouse, którą otrzymałem podczas koncertu w Człuchowie. Od tamtej pory katana zdążyła wystąpić w kilku teledyskach (Oda do butli, Pokolenie ale to QMPLE), sesjach zdjęciowych oraz programie RedBull Rap&Mat – informował Szymi Szyms na Instagramie.

Z informacji posiadanych przez artystę wynika, że to jedyny egzemplarz kurtki. Postanowił przekazać ją kolejnej osobie, a przy okazji zebrać fundusze na tegoroczną edycję WOŚP. Dodatkowo zwycięzca aukcji otrzyma egzemplarze płyty QMPLE i QNDLE. Katana została sprzedana za 1250 złotych.

Zobacz też najnowszy odcinek serii Oceń Wersy, w którym to teksty kolegów z branży wziął na warsztat Yung Adisz. Wejdź na nasz kanał YouTube!

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Popek X Razgonov „Złoty byk” – wspólna EP’ka

Popek - o tej postaci jest głośno… w zasadzie cały czas. Jednak w ostatnich...

Popek wytatuował głowę. Najpierw płacze, potem wybucha agresją! [VIDEO]

Popek jest znany ze swojego kontrowersyjnego wizerunku i takich też ruchów. Teraz ponownie postanowił...

Dudek P56 w Alei Gwiazd! Raper wyróżniony, otrzymał własną gwiazdę

Dudek 56 otrzymał swoją gwiazdę w Alei Gwiazd budowanej wzdłuż Słonecznej Promenady przy kultowej...

Ruskiefajki pracuje nad drugą solową płytą. Wiemy, kiedy wyjdzie!

Ruskiefajki zadebiutowała albumem "Gejsza", który ukazał się w 2022 toku. Dokładniej, miało to miejsce...

Bibič „BALKAN” – powrót rapera, nowy klip. Długa przerwa – jakie plany na 2024?

Po kilku miesiącach przerwy na scenę powraca nie kto inny, jak Bibič. To były...

NOKAUT! Popek przegrał po 27 sekundach – raper komentuje po walce w GROMDA [VIDEO]

Popek zmierzył się w swojej debiutanckiej walce na gołe pięści w federacji GROMDA. Jego...

KęKę „Start” – raper wrócił. Mamy klip i start sprzedaży preorderów

KęKę wypuścił pierwszą odsłonę swojego najnowszego solowego albumu. Właśnie dowiedzieliśmy się, jaki będzie nosił...

Kizo i Bletka z podwójnym diamentem za „TAXI” 

Utwór "TAXI" wydany przez Kizo i Bletkę osiągnął status podwójnego diamentu i został najczęściej...

Syn Bonusa RPK z solowym albumem. Kubańczyk i Kizo w klipie Dobrego Dzieciaka!

Dobry Dzieciak zadebiutował na płycie "Uwolnić Bonusa", ale… to nie koniec jego działań! Właśnie...
bashh obudź się