Raperzy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – edycja 2022

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem w całej Polsce. Spośród licznych licytacji wyłowić można udział w przedsięwzięciu ze strony przedstawicieli środowiska hip-hopowego. Przed wami zestawienie akcji wystawionych na rzecz 30. finału WOŚP przez polskich raperów.

1) Młody Dzban

Zaczniemy od przedstawiciela nurtu comedy rapu, który w tym roku postanowił wesprzeć WOŚP aż trzykrotnie. Dla każdego coś innego: chętni mogli wylicytować wypad na ryby z Młodym Dzbanem (poszło za 3011 zł), portret namalowany przez rapera (wyprzedany za 2075 zł) oraz… spacer z profesorem Dzbanczakiem. Satyra na tatę Maty obejmowała w ofercie 4-godzinny spacer, po którym zaplanowany został „wspólny obiad i chlańsko”.

2) Bedoes

Najbardziej medialny spośród opisanych w artykule przypadków – o sprawie mówiono nie tylko na portalach, ale i w telewizji. Zmiana w Google Maps nazwy kościoła w miejscowości Lipka na „pod wezwaniem Bedoesa SBM” zaowocowała pomyłką w druku okolicznościowych kalendarzy. 200 sztuk trafiło do wójta gminy, który wiedział jak wziąć sprawy w swoje ręce. Na jednym z kalendarzy autograf złożył Bedoes, po czym trafił on na aukcję WOŚP.

3) Opał/Gibbs

Duet stworzony przez Opała i Gibbsa podczas pracy nad stworzeniem albumu „Połączenia” zasłużył na szacunek fanów. Nie chodzi jedynie o muzyczne dokonania. Katana, którą Opał nosi na klipie do numeru „Bazgroł”, trafiła na licytację i 5 dni przed zakończeniem aukcji najwyższa oferta przebiła 2 tysiące.

4) DJ Ike

Kto by nie chciał mieć w swoich zbiorach złotej płyty a przy okazji zrobić czegoś dobrego? DJ Ike postanowił podzielić się wyróżnieniem jakie otrzymał od ZPAV za udział w albumie Gibbsa „Czarno na białym”. Zwycięzca aukcji o złotą płytę otrzyma podarunek opatrzony podpisem Gibbsa oraz DJ-a Ike.

5) Karian

Uczestnik siódmej edycji Młodych Wilków Popkillera oddał na tegoroczną edycję WOŚP czapkę. Z boku wygrawerowana była jego ksywka. W posiadanie podobnych gadżetów weszli jedynie raperzy wyróżnieni jako Młode Wilki, więc był to prawdziwy unikat.

6) Zdechły Osa

ADHDLGBTHWDP wygląda jak ciąg przypadkowych liter, ale to składający się z trzech skrótowców tytuł utworu Zdechłego Osy, opatrzonego klipem będącego dobrą wizytówką rapera. Do jego nakręcenia wykorzystany został między innymi kij baseballowy, który Osa wystawił na aukcję WOŚP. „Raper nie oszczędzał go podczas kręcenia klipu i nadał mu prawdziwie indywidualnego punkowego charakteru” – czytamy w opisie przedmiotu.

7) Szczyl

Rozpopularyzowany przez akcję SB Starter Szczyl wziął szturmem 2021 rok. „Polska Floryda” przez wielu postrzegana jest jako jeden z najlepszych debiutów – nie tylko w zeszłym roku. Szczyl postanowił przeznaczyć na aukcję fundacji WOŚP oryginał obrazu zdobiącego okładkę jego pierwszego wydawnictwa.

  • Bardzo mnie cieszy, że może komuś pomóc ten kawał sztuki wykonany przez mojego przyjaciela, Mikołaja Kotlińskiego – pisał raper w relacji na Instagramie.

8) Lordofon

Dzień spędzony z Lordofonem brzmi jak coś wartego wydania pieniędzy. Poza spędzeniem czasu w sposób wybrany przez zwycięzcę aukcji, obejmuje on przygotowanie kolacji lub zaproszenie na nią (opcja dla osób spoza Warszawy) oraz co najważniejsze… usłyszenie niepublikowanych utworów. Prawdziwa gratka dla fanów duetu, słynącego z ciekawych przedsięwzięć marketingowych.

9) ReTo

Finał 30. edycji WOŚP postanowił wesprzeć również ReTo, o czym poinformował za pośrednictwem Instagrama chillwagon. Raper przekazał koszulkę Off-White, w której można było go zobaczyć w teledysku do wyróżnionego diamentem numeru „Billi Kid” oraz płytę „W samo południe” w wersji Deluxe. Zależnie od preferencji zwycięzcy ReTo zobowiązał się do złożenia podpisu na koszulce oraz płycie oraz osobistego dostarczenia przedmiotów. Ta aukcja wciąż trwa – możecie wziąć w niej udział do 3 lutego!

10) Meek, Oh Why?

Na koniec najbardziej odpowiadający figurze rapera sposób na promowanie inicjatywy WOŚP. Meek Oh Why właśnie dzisiaj o godzinie 18:00 zagra koncert w ramach finału WOŚP w Mikołowie. Jeśli więc jesteście z okolic i macie czas wieczorem, popędźcie, by wraz z nim zaśpiewać „Zachód” oraz inne utwory z repertuaru artysty.

fot. @julkathehuman, @kadovsky, @ciociaewaaa_foto

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Janusz Walczuk, kiedy płyta, bo się opier**lasz? – pyta fan

Janusz Walczuk na ten moment wypuścił dwa solowe projekty. Ma już na koncie zarówno...

Prawdę mówiąc… największego kopa Boberowi dał Eminem [VIDEO]

Ruszyła machina pod nazwą "Prawdę mówiąc" - właśnie taki tytuł ma nasz nowy program...

Nitrozyniak jest anty-Sentino. Zaatakuje koszulkami „Fu*k Sicarios”

Nitrozyniak jest już po sesji zdjęciowej swojej najnowszej kolekcji marki 7more7. Przyszło lato, przyszły...

Był samochód do wygrania na live! Josef Bratan bawił się z influencerkami

Josef Bratan na trzecim live na Instagramie poszedł na grubo. Raper już na samym...

Red wylądował w szpitalu. Znana wstępna diagnoza!

Dopiero co relacjonowaliśmy, co Red powiedział w programie Zadyma, zwiastującym galę Prime Show MMA...

Asster rapuje na żywo w Rapnews Studio!

Asster wjechał dziś z premierowych klipem, do którego dograł się Macias z White Widow....

Szalony kawałek, szalony klip „Bravo”, szalonej trójki: Razgonov, Adi Nowak, Bober

Trafiliście w ostatnich dniach na zagadkowe grafiki w mediach społecznościowych? Konkretniej pojawiły się one...

Sante Synthesi kojarzycie z Nowej Legendy. Właśnie wypuścili nowy kawałek!

Wjechał kolejny kawałek ekipy Sante Synthesi, którą możecie kojarzyć z udziału w finale Nowej...

Asster wrzucił klip z Maciasem: „Teraz wiem, że nie istnieje limit, oczy na mnie skur**syny” [VIDEO]

Jak zapowiadał w Rapnews Studio, tak zrobił. Do sieci trafił premierowy teledysk reprezentanta łódzkiej...