fot. kadr z klipu „Bling”

Baby Blue Whoaaaa; dawniej Pretty Rick; ma poważne kłopoty po tym, jak został oskarżony o udział w oszustwie związanym z pożyczką COVID-19… na 24 miliony dolarów. Artysta z południowej Florydy twierdzi, że mógłby zapłacić bardzo wysoką grzywnę, gdyby został uznany za winnego.  

W piątek (9 października) – Blue poinformował fanów o swojej sytuacji na Instagramie, udostępniając zdjęcie w garniturze, podpisując zdjęcie: „Życz mi szczęścia. Zobaczę sędziego za 30 minut„.

Jak wcześniej informowaliśmy, Blue został aresztowany 5 października. Następnego dnia stanął przed sądem w północnej Georgii, a później został oskarżony o oszustwo bankowe oraz spisek, mający na celu popełnienie oszustwa gospodarczego. Raper jest oskarżany o nadużywanie federalnych pożyczek w ramach programu ochrony wypłat (PPP) – obiecanych przez Small Business Administration (SBA), w ramach ustawy o pomocy i bezpieczeństwie ekonomicznym podczas koronawirusa (CARES).

Departament Sprawiedliwości twierdzi, że Blue uzyskał 426 717 dolarów na poczet swojej firmy -throwbackjersey.com LLC. Otrzymał również nielegalnie 708065 dolarów pożyczki dla swojej wytwórni muzycznej „Blue Star Records, LLC”. Piosenkarz wycofała również 271 805 dolarów z funduszy pożyczkowych, a następnie wykorzystał część zdobytych funduszy na zakup Ferrari… za 96000 dolarów. Samochód i inne luksusowe przedmioty zostały zajęte w momencie jego aresztowania.

Raperowi grozi dożywocie…

Informacja została podesłana przez naszego korespondenta z Nowego Yorku: @bigpolishnyc
Źródło: www.xxlmag.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ