fot. kadr z video

Ostatnimi czasy internetowe transmisje na żywo zyskują na dużej popularności, a raperzy prześcigają się w pomysłach i realizowanych internetowo przedstawieniach. Amerykański raper – Watsky, przeniósł transmisję na żywo na nowy poziom. Wykorzystał swoje umiejętności freestyle, aby zebrać fundusze na pomoc w walce z koronawirusem.

Na koncie rapera znalazło się ponad 100 000$, które przekazał dla muzyków i ekipy. Zbierając fundusze dla swojego zespołu, raper z San Francisco pobił rekord świata w kategorii najdłuższego ciągłego rapowania, rzucając wersy przez ponad 28 godzin.

  • Staram się zebrać pieniądze, aby wesprzeć moich muzyków i ekipę z mojej odroczonej trasy koncertowej oraz założyć konto dla potrzebujących fanów. – wyjaśnił raper w oświadczeniu na Twitchu.
  • Część funduszy zostanie przeznaczona na fundusz muzyków Sweet Relief i wsparcie innych potrzebujących artystów. Nie będę zatrzymywał dla siebie żadnych pieniędzy. Społeczność artystyczna jest ekosystemem, a jeśli jakakolwiek jej część cierpi – od artystów przez organizatorów po ekipy i fanów – wszyscy cierpimy z tego powodu. Pomóżcie nam szerzyć miłość w naszej społeczności w tych trudnych czasach. – powiedział Watsky

Według Guinness Book of World Records, Watsky pobił poprzedni rekord ustanowiony przez Pablo Alvareza z grupy Good Bison z Miami w sierpniu 2017r. Wynosił on – 25 godzin, 65 minut i 4 sekundy. 

Jako ciekawostkę należy dodać, że Frzy, raper z Pittsburgha – w styczniu również próbował pobić rekord Alvareza. Rymował on przez 31 godzin – bez przerwy. Rekord Frzy’ego nie został jednak oficjalnie potwierdzony w Księdze Rekordów Guinnessa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ