fot. mat. pras.

9 marca w warszawskim klubie Stodoła odbędzie się wyjątkowy koncert Lil Xan’a, amerykańskiego rapera młodego pokolenia, urodzonego i wychowanego w Redlands w Kalifornii.

Artysta związany jest z kolektywem Low Gang (Steven Cannon, Aris Ray), do którego dołączył chwilę po tym, jak podczas jednego z ich występów przypadkowo uszkodził kamerę w trakcie robienia zdjęć. Wskutek serii zdarzeń stał się bliskim przyjacielem Stevena Cannona, który odkrył jego talent wokalny i po odejściu trzeciego członka Low Gangu, Lil dołączył do kolektywu. Od tego czasu sukcesywnie powiększa bazę swoich fanów poprzez publikowanie nowych utworów w serwisie SoundCloud i YouTube. Najpopularniejsze utwory Xana to: „Betrayed”, „Slingshot”, „Been Bout It” i „Who Are You”.

W kwietniu 2018 roku, nakładem wytwórni Coumbia Records, ukazał się debiutancki album artysty zatytułowany „Total Xanarchy” |sprawdź w serwisach streamingowych!|, z gościnnym udziałem: 2 Chainz, Diplo, Charli XCX i wielu innych. Płyta znalazła się na 10 miejscu listy Billboard 200, a pochodzący z niej singiel ‘Betrayed’ osiągnął status platynowej płyty.

Lil Xan jest uznawany za jednego z najbardziej obiecujących artystów 2018 roku.  Lil jest również bardzo aktywny w social media – artysta może pochwalić się ponad 5 milionami followersów na Instagramie, którzy określani są mianem Xanarchy Gang.

Bilety w sprzedaży od 28 listopada od godz. 10.00 na www.LiveNation.pl