fot. @ciociaewaaa_foto

Za nami już druga edycja pierwszej prawdziwej polskiej ligi battle rap – „Rap Nokaut”! Mimo, iż emocje jeszcze nie opadły i są wciąż bardzo intensywne, to czas na krótkie podsumowanie tego, co działo się 9 listopada w warszawskim klubie ISKRA: Pole Mokotowskie.

Rozpocznijmy od publiczności, która tłumnie przybyła na wydarzenie zorganizowane przez rapnews.pl, rapwpolsce.com i stoprocent.com. Pierwsza niespodzianka czekała już przy samej bramce klubu, bowiem prawie wszystkim osobom, które tego dnia postanowiły przybyć na „święto punchy”, zostały wręczone… wejściówki na nadchodzący film „Proceder”, będący w gronie najbardziej oczekiwanych polskich premier filmowych 2019 roku (z tego miejsca chcielibyśmy podziękować za wsparcie firmie Step Records). W klubie czuć było unoszące się emocje i niepewność, która tylko podkręcała atmosferę panującą podczas tego eventu.

Lekko po godzinie 21:00 wystartowały pierwsze pojedynki. Wszystko rozpoczęło się od krótkich wstępów prowadzących: Mopsa i Winiego przy akompaniamencie DJ-a Pete’a, który tego dnia stanął za sterami. Mops rzucił hitowym „Zamknijcie wszyscy twarz!„, po czym cała sala hucznie odpowiedziała mu słowami: „CHYBA TY!„. Następnie sceną zawładnęli „battle raperzy”, czyli: Radar, Nostradamus, Koro, Will Spliff, Kałach, Luber, Preston, Jakonn, Milan, Ryba, Yowee i Gospel oraz „battle raperki”: Gun Kara i Sowa Zer. Niektórzy zawodnicy tego wieczoru przeszli samych siebie! Przygotowane przez nich wersy i gotowość do stworzenia prawdziwego show sprawiły, że przedsięwzięcie pod tytułem „Rap Nokaut” jeszcze bardziej zapadnie wszystkim w pamięć i otworzy nową kartę w historii polskiego hip-hopu.

Nie chcemy pisać o przebiegu poszczególnych walk, ponieważ niebawem na kanale YouTube Rap Nokaut pojawią się materiały video z tego eventu. Ale napiszemy tylko tyle – BYŁO GRUBO!

Przypomnijmy, że karta walk prezentowała się następująco:

  • RADAR VS NOSTRADAMUS
  • RENEGAT VS TRZECH PANÓW CHAMÓW (Renegat nie przybył na walkę)
  • KORO VS WILL SPLIFF
  • KAŁACH VS LUBER
  • PRESTON VS JAKONN
  • GUN KARA VS SOWA ZER
  • MILAN VS RYBA
  • YOWEE VS GOSPEL

W międzyczasie odbył się OPEN MIC, podczas którego pojawili się, m.in. Wujek Samo Zło i GSP (Mobbyn). Może jest to zwiastun pewnych ruchów ze strony organizatorów w związku z „Rap Nokaut vol. 3”? A może jednak nie? Przekonamy się za kilka miesięcy, bowiem kolejna edycja wstępnie zaplanowana jest na I kwartał 2020 roku.

Kogo nie było 9 listopada w warszawskim klubie Iskra niech żałuje! Jednak mamy dla Was dobre wieści, ponieważ wszystkie walki wkrótce znajdą się na YouTube: RAP NOKAUT! A Ty, jak nie wiesz, co teraz zrobić, to ZOSTAW SUBA i KLIKNIJ DZWONECZEK!

Za nami już druga edycja pierwszej prawdziwej polskiej ligi battle rap – "Rap Nokaut"! Mimo, iż emocje jeszcze nie…

Opublikowany przez Rapnokaut.com Niedziela, 10 listopada 2019