mat. pras. MaxFloRec

Nie rozumiem z tego zbyt wiele – tak nowy teledysk komentuje Kleszcz i odsyła na MaxFloRecTV. Właśnie tam trafiło dziś (2.08) wideo do utworu „Dużo nie wiem”. W numerze gościnnie usłyszeć można także Rahima. To już 3. odsłona albumu „Czerń i biel”. Premiera płyty już we wrześniu

„Dużo nie wiem” to kolejna, po „Mówili mi” i „Przestrzeni”, propozycja z nadchodzącego krążka Kleszcza. Każdemu z dotychczas ujawnionych utworów towarzyszy teledysk. Wideo do premierowego singla zrealizował Aleksander „Kopruch” Kozłowski z ekipy Przedmarańcza. – Przy tworzeniu tego teledysku daliśmy Kopruchowi wolną rękę. Dzięki temu w pełni mógł się artystycznie wyżyć – wspominają współpracę z Kozłowskim Rahim i Kleszcz. Autor klipu jest ceniony m.in. za nowatorstwo i niebanalne pomysły, których realizacji się podejmuje. Jednym z poprzednich jego teledysków, który znalazł się na MaxFloRecTV jest wideo do „404” Pokahontaz i Kalibra 44.

Rahim to 1. oficjalnie ujawniony gość, który pojawi się na nadchodzącym krążku Kleszcza. Oprócz tego wiadomo również, że bity na płycie „Czerń i biel” pochodzą od 5 producentów. Wśród nich znaleźli się: DiNO, Stahu, Victor V, Doon i Greg. Ten ostatni jest autorem muzyki do singla „Dużo nie wiem”.

„Czerń i biel” to 3. oficjalny krążek Kleszcza. Na półki sklepowe w całym kraju album trafi 14.09 br. Już teraz jednak na maxflosklep.pl dostępny jest w przedsprzedaży. Tylko do płyty zamówionej w pre-orderze dołączane są wyjątkowe bonusy takie, jak: tematyczny brelok „POZDRO BEZ!” czy pakiet kleszczowych wlep.

Poniżej dowiedzieć się można, jak wygląda tracklista „Czerni i bieli”:

1. „Intro (Czerń i biel)” (prod. Doon)
2. „Mówili mi” (prod. Greg)
3. „Próba luster” (prod. Stahu)
4. „Przestrzeń” (prod. Doon)
5. „Dużo nie wiem” ft. Rahim (prod. Greg)
6. „Nie bój się” ft. *** (prod. Doon)
7. „Miłego dnia” (prod. Greg, skr. DJ Geto)
8. „Leń” (prod. DiNO)
9. „Łeb jak sklep” ft. *** (prod. Victor V)
10. „Martwy dom” (prod. Greg, skr. DJ Geto)
11. „Pozdro bez” ft. *** (prod. Doon)
12. „Ciało to narzędzie” (prod. Stahu)
13. „Pogarda” ft. *** (prod. Doon)
14. [BONUS TRACK] „Protagoniści” (prod. Doon)

Tekst: Anna Grabowska (MaxFloRec)

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ