fot. @rapnews.pl

W miniony weekend w Katowicach miała miejsce 4. edycja festiwalu organizowanego przez wytwórnię QueQualityQuefestival. Podczas tego wydarzenia na scenie pojawiły się zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy. Wśród nich, m.in.: Quebonafide, Eldzhey (Rosja) i Tommy Cash (Estonia).

Fani twórczości ciechanowskiego rapera z niecierpliwością czekali aż ich idol wypowie słowa, typu: „Moja nowa płyta już wkrótce!„. Tak się jednak nie stało, ale padła następująca deklaracja:

  • Nie chciałbym Was zawieść żadnym ze swoich działań i na pewno, jeśli jeszcze troszeczkę uzbroimy się w cierpliwość, to postaram się zrobić wszystko, żeby kolejne rzeczy, które będę robił, nie były tym samym, co robiłem do tej pory. Nie były statusem quo. (…) Ja jestem z Was bardzo dumny. Chciałbym, żebyście wy ze mnie też byli. Kłaniam się bardzo, bardzo nisko przed Wami. Jesteście naprawdę wielcy, dziękuję pięknie. – przekazał ze sceny w katowickim Spodku.

Na nowe projekty trzeba jeszcze trochę poczekać, ale w międzyczasie cieszyć się poprzednimi. Warto wspomnieć, że w ostatnich tygodniach Quebonafide osiągnął historyczne wyróżnienia dla siebie i polskiego Hip-Hopu. Zdobył diamentowe płyty za solowy krążek „Egzotyka” oraz wspólny projekt z Taco Hemingway-em„Soma 0,5mg” (jako Taconafide).