Nie mam żadnego kompleksu polskości” – podkreśla Quebonafide

Ostatnia solowa płyta Quebonafide, pt. „Egzotyka” odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i… na świecie, ponieważ projekt ten wykracza daleko poza granice naszego kraju. Warto przypomnieć, iż gościnnie na „Egzotyce” pojawił się, m.in. KRS-One, mający szacunek wśród artystów oraz słuchaczy na całym świecie.

  • Moi fani są tacy, że bardzo mocno mnie wspierają i to już kilka razy przyniosło fajne efekty. Była taka sytuacja, że mieliśmy w planach kawałek ze Sferą, który potem mi mówił, że pytał o mnie kilku swoich znajomych Polaków i wypowiadali się o mnie bardzo dobrze. Ja jestem zwolennikiem tego, że jeśli ktoś zza granicy pyta mnie o jakieś dobre rzeczy z Polski, to ja faktycznie mówię o tych dobrych rzeczach ze zdwojoną mocą. Nie mam żadnego kompleksu polskośc– mówi szef QueQuality w najnowszej rozmowie z FreshMag.pl, któremu nie podoba się zachowanie naszych rodaków atakujących swój kraj i rodaków.

TELEDYSK: QUEBONAFIDE (FT. SFERA EBBASTA) „HYPEBAE” – SPRAWDŹ!

  • W komentarzach jest mnóstwo jadu, ludzie często negują to co Polskie, to mnie strasznie drażni, bardzo tego nie lubię. W polskim rapie jest cała masa wartościowych rzeczy, jakkolwiek ktoś nie chciałby się przed tym bronić, to jest ich naprawdę bardzo dużo. I nie mówię tego z perspektywy twórcy, tylko na podstawie moich zagranicznych wojaży. Dla nich to my jesteśmy egzotyczni. Ludzie, którym za granicą pokazuję polskie rzeczy mówią, że to zajebiste i nie chodzi tylko o rap. Zdarza mi się widzieć komentarze na temat Lewandowskiego, gdzie ludzie krytykują go po całości, a gość jest jednym z najbardziej szanowanych piłkarzy na świecie. Mamy trochę takiego negowania w nawyku – dodaje.

Quebonafide po kolaboracjach z włoskim, amerykańskim czy południowo-afrykańskim raperami, ma w planach również wspólne utwory z francuskimi czy rosyjskimi raperami: „Chciałbym robić takie rzeczy, które mocno wyciągają polską muzykę ze wszelkiego rodzaju ramek” – tłumaczy.

http://rap-news.eu/teledysk-quebonafide-ft-krs-one-to-nie-jest-hip-hop-egzotyka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here