PUMA – sportowy gigant i Santa Cruz– skateboard’owa marka prosto z północnej Kalifornii, kontynuują świętowanie 50-tych urodzin kultowego modelu Suede w wyjątkowej kolaboracji. Suede, tak jak Santa Cruz, to ikony deskorolki #ForAllTime. Produkty, które będą owocem ich współpracy sprawią, że będziecie chcieli wskoczyć prosto na deskę.

Najstarsza skateboard’owa marka, założona przez surferów Richa Novak, Dougha Haut I Jay’a Shuirman w Santa Cruz w Kalifornii, działa prężenie od 1973 roku a światowy rozgłos zapewnił jej surowy design i głośne grafiki.

Za ikoniczne uznawane jest także logo marki “Screaming Hand”, zaprojektowane przez Jima Phillipsa Sr. w 1985 roku. Niebieska dłoń dosłownie krzyczy otwierając usta, ukazując język oraz zęby. Inspiracją do stworzenia grafiki była siła rąk dzięki, której możemy wyrażać siebie zapisując słowa, malując czy grając na instrumentach. Logo to stało się ikoną deskorolki i jest rozpoznawane w całej społeczności skate’ów.

Słynne logo zostało wyhaftowane z tyłu buta tworząc spójną całość z czerwonym PUMA formstrip, który ma  symbolizować dźwięk oraz adrenalinę. Cała grafika otoczona jest czarnym zamszem, z którego wykonany jest but. Dopełnieniem kolekcji jest t-shirt PUMA x Santa Cruz.

Kolekcja PUMA Suede 50 x Santa Cruz dostępna będzie od 28 lipca na PUMA.com oraz w wyselekcjonowanych sklepach współpracujących z marką.

Śledźcie @PUMASportstyle i sprawdzajcie #ForAllTime by być na bieżąco ze wszystkimi nowościami.

#ForAllTime

mat. pras. aliganza.prowly.com