fot. Zosia Zija i Jacek Pióro

„Ratunku” to kolejny singiel Ptakovej, artystki obdarzonej nie tylko atrakcyjną barwą głosu, ale również ogromną kreatywnością. Tym razem, wokalistka zdecydowała się na zderzenie ze sobą dwóch biegunów muzycznych: nowofalowego, przebojowego popu z wyrazistym, miejskim rapem. W tym celu do współpracy zaprosiła jedną z najważniejszych postaci sceny hip-hopowej ostatnich lat, Miuosha. Za produkcję singla odpowiedzialny jest Kubi Producent.

„Ratunku” to kolejny singiel Ptakovej, artystki obdarzonej nie tylko atrakcyjną barwą głosu, ale również ogromną kreatywnością. Tym razem, wokalistka zdecydowała się na zderzenie ze sobą dwóch biegunów muzycznych: nowofalowego, przebojowego popu z wyrazistym, miejskim rapem. W tym celu do współpracy zaprosiła jedną z najważniejszych postaci sceny hip-hopowej ostatnich lat, Miuosha. Muzyczna chemia połączyła dwójkę młodych artystów już wcześniej. Ptakova pojawiła się gościnnie oraz w ramach projektu SOXSO w kilku utworach rapera, za każdym razem zbierając pozytywne recenzje słuchaczy i krytyków. Nad produkcją utworu „Ratunku” czuwał nie kto inny, jak Kubi Producent, który od miesięcy rozchwytywany jest przez największe nazwiska branży hiphopowej w Polsce.

Najnowszy utwór Natalii Ptak to opowieść pełna emocji, love story, które być może wcale nie kończy się happy endem? „Trudno jest czasami ustawić się w kolejce pragnień i emocji, będąc w obawie, że na jej końcu może już nie być czegoś, na co czekaliśmy tak długo. Miłość to skomplikowana sprawa. Często uciekamy, przymykamy oczy na pulsujące sygnały dawane od świata. I nagle, kiedy to budzisz się za jakimś gigantycznym murem, kompletnie odseparowany od rzeczywistości, zdajesz sobie sprawę, że coś przegapiłeś. Serce krwawi i masz wrażenie, że umierasz, ale doby czynią cuda, a wiele pożarów da się ugasić. Nawet, jeśli myślisz, że to bzdura – wspólny oddech bywa potrzebny.” – opisuje Ptakova.

Teledysk do utworu został wyreżyserowany przez Mateusza Znanieckiego. W teledysku wystąpił Miuosh oraz Patryk Rybarski – tancerz pole dance!

Ptakova, czyli Natalia Ptak, to pochodząca ze Śląska wokalistka, która wywodzi się ze sceny niezależnej – jej wczesne nagrania oscylowały wokół alternatywnego rocka, a później przyszedł czas na romans z brzmieniami elektronicznymi. Teraz Natalia jest gotowa na podbicie mainstreamu, ale na swoich zasadach – jej drogowskaz to nowoczesny pop.

Poprzedni singiel „Czar” (ZOBACZ TELEDYSK/POSŁUCHAJ UTWORU), bardzo ciepło przyjęty przez wielu fanów, niósł ze sobą prawdziwą świeżość na rynku muzyki popularnej. Artystka postanowiła kontynuować drogę rewolucji, prezentując kolejny nowatorski utwór. Aktualnie ze wsparciem doborowej stawki producentów (m.in. Plan B, Przemek Puk czy Kubi Producent) pracuje nad debiutanckim materiałem. Niedawno singiel „Czar” ukazał się również w wersji duetu producenckiego Piona w zremixowanej wersji. (POSŁUCHAJ TUTAJ).

Kredyty:
Scenariusz, reżyseria, montaż- Mateusz Znaniecki
Zdjęcia, korekcja barwna- Kamil Małecki
VFX- Filip Czernow
Sprzęt kamerowy: Anna Korniluk redrental.pl
As. kamery: Karol Iwan
Gimbal: Daniel Klesser
Mistrz oświetlenia: Bartosz Gburek
As. mistrz oświetlenia: – Marcin Doś
Kierownik produkcji: Filip Pawlak
Location manager: Katarzyna Karaś
Kierownik planu: Maria Jeziorowska
Dyżur: Patrycja Just, Jan Kolankiewicz, Katarzyna Czekaj
Wizaż: Dominik Szatkowski
Włosy: The Mystery Barbers
Stylizacja: Julia Lulkowska
Tancerz: Patryk Rybarski
Podziękowania za pomoc:
Restauracja Appassionata Radzionków
Pałac Kawalera Świerklaniec – Wójt Gminy Świerklaniec
Riri Pole Dance Studio – Dąbrowa Górnicza