fot. mat. pras.

Prykson Fisk udostępnił najnowszy klip promujący jego album „K02M02 (I Need Space)”. Został on zrealizowany do utworów „Przerwa na…” oraz „Dżoint”. W pierwszym z nich gościnnie dograł się Włodi.

Krążek można zamawiać na lajka.co/shop.

Debiutancki krążek Pryksona Fiska to międzygalaktyczna podróż wychodząca z klasycznych brzmień, oscylujących w stylistyce lofi i boombap, angażująca zapomniany ostatnimi czasy element hiphopu jakim jest dj.

Wśród producentów znajdziecie całą plejadę najbardziej utalentowanych bitmakerów m.in. – Spear Oh, Ridiculous Preem, Dj Mariano Mbh, Kocur, Bknd Beats, Siódmy, Smokin Prod, Moo Latte, Miroff, 1988, Młody oraz Lord Barto’cut 12. Mix i master płyty wyszedł z pod ręki Szweda.

Producentem wykonawczym albumu jest Paweł Włodi Włodkowski. Na albumie udzielili się lirycznie – poza Włodim, brat Pryksona aka Chlorian Świnicz, Hades, a także ulubiony raper J Dilli – Guilty Simpson.

Projekt graficzny albumu, za który odpowiada Maciej Indyk ze studia ma-in, powstał na bazie obrazów inspirowanych kawałkami z płyty, autorstwa Kamila Stańczaka. Nietuzinkowego artysty, który znany jest z eksperymentowania z malarstwem w epoce pomalarstwa i pobanalizmu. Na bazie kawałków do płyty powstała również debiutancka micropowieść, będąca pamiętnikiem z zapisków z podróży, której autorem jest Staś Len.

Prykson Fisk
Pan Aleksander aka Prykson Fisk aka Fred Flin100NER to 180 kg żywego hip-hopu. Beat-boxer, MC i DJ, związany z kulturą Hip-Hop od 2003 roku. Prykson to doświadczony psychonauta, a zarazem właściciel domowego studia KOMORA REC. Twórca i autor 17 albumów i mixtejpów. Reprezentant ekipy MOST BLUNTED, KOLOKOS oraz jeden z założycieli Renegatów Funku i Dusty Vibez. Na przestrzeni lat współpracował z wieloma MC’S z Polski i świata, m.in.: Neile, JHD, Czez, Proceente, Flint, Erbit, Entero, Kliford, Zorak, Kuba Knap, Sensi, Matis, Hades, Włodi, Ero JWP, Pękaty, Ryler Smith, Verb T, Joker Starr, Kashmere, Leaf Dog, Cyrus Malachi, Guilty Simpson, Phoenix da Icefire czy Teknical Development.is.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ