fot. kadr z „Bling”

Baby Blue Whoaaaa z grupy R&B – „Pretty Ricky”, jest w gorących tarapatach. Raper został oskarżony o udział w oszustwie polegającym na składaniu fałszywych wniosków pożyczkowych, w celu uzyskania milionów dolarów przeznaczonych dla małych firm z powodu pandemii koronawirusa.

Według Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, Diamond Blue Smith i mężczyzna o imieniu Tonye C. Johnson, zostali oskarżeni o liczne oszustwa: bankowe, spisek w celu popełnienia oszustwa bankowego oraz o oszustwo gospodarcze po tym, jak zażądali ponad 24 milionów dolarów pożyczki; w ramach programu finansowanego przez Small Business Administration.

Baby Blue Whoaaaa, który zasłynął z piosenki takiej, jak „Grind With Me”, został aresztowany i postawiony przed sądem w Georgii – 5 października. Departament Sprawiedliwości twierdzi również, że raper z Florydy wykorzystał fałszywe dokumenty, aby otrzymać pożyczkę  dla swojej firmy – w wysokości 426 717 USD. Raper otrzymał również kolejną pożyczkę dla swojej firmy, używając sfałszowanych dokumentów. Suma, którą otrzymał to – 708 065 USD.

Piosenkarz <podobno> wycofał również 271 805 dolarów z funduszy pożyczkowych. Oprócz wyżej wymienionych pożyczek, Baby Blue <rzekomo> kupił Ferrari o wartości 96 000 USD, które zostało zajęte w momencie jego aresztowania. Raper nie szczędził pieniędzy z otrzymanych pożyczek; również na inne luksusowe przedmioty. Tonye C. Johnson został aresztowany 1 października, a następnie stawił się przed sądem dnia kolejnego. Mężczyzna uzyskał pożyczkę w wysokości 389 627 USD, dla swojej firmy – „Synergy Towing & Transport LLC”. Oskarżony również korzystał z sfałszowanych dokumentów. Tonye zapłacił część profitów z pożyczki, swoim współ-spiskowcom uczestniczącym w programie przekrętu. Program rzekomo obejmował przygotowanie co najmniej 90 fałszywych wniosków, z których większość została złożona.

Rząd twierdzi również, że Baby Blue zwerbował kohorty do składania wniosków o pożyczki, które umożliwiały mu otrzymywanie nielegalnych prowizji lub nielegalnych płatności, wykorzystywanych jako odszkodowanie za transakcję lub usługę.  

W sprawę zaangażowanych jest jedenaście innych osób. Sprawy Baby Blue i Tonye C. Johnson’a były badane przez „IRS Criminal Investigation” w Miami i Cincinnati, FBI w Miami i Cleveland; oraz przez Biuro Inspektora Generalnego Stowarzyszenia Małych Firm (SBA-OIG).

Informacja została podesłana przez naszego korespondenta z Nowego Yorku: @bigpolishnyc
Źródło: www.xxlmag.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ