Tajemniczy projekt o kryptonimie „W.E.S.T” powstawał na przestrzeni ostatniego roku na Grunwaldzkim Ogniku, zwanym potocznie Westem, a wzieli w nim udział przedstawiciele poznańskiego podziemia. 
Wśród nich znalazły się postacie najbardziej zasłużone w rozwoju lokalnej hip-hopowej sceny, jak W.B.U. (Cienias) oraz Green Team (Hary i Emiś). Oprócz tego, warstwą tekstową zajęli się również Michu (Bida Skuad/Erotic Hospital), Pele i Puffy (Ognik Representa), Swędziol/Mata/Suchy (WdoPdoS), Czacha/Panda (Bez Dygresji) oraz Siwy (SynTejZiemi).

„Projekt W.E.S.T. – Wolumin Pierwszy to zbiór dwunastu premierowych kawałków o przekrojowej tematyce i stricte West Coast’owym brzmieniu”
– mówi producent wykonawczy krążka, Mietek.
„W założeniu miała to być undergroundowa produkcja, nagrana NA OSIEDLU I DLA OSIEDLA, która nie wyszła by poza Poznań i Wielkopolskę, ale w miarę upływu czasu dostrzegłem w niej potencjał, który wymaga zaprezentowania tego materiału słuchaczom hip-hopu w całym kraju.
Projekt W.E.S.T. – Wolumin Pierwszy” to album z naprawdę znakomitą muzyką, której nie powstydziliby się nawet najlepsi raperzy z zachodniego wybrzeża. Miażdżące swoim klimatem bity to zasługa zagranicznych producentów z USA, Hiszpanii, Islandii a nawet Maroka.
Jedynym polskim producentem z którym współpracowaliśmy przy tym projekcie jest Rutran (www.youtube.com/RTNProductionz) – bardzo utalentowany 20-letni chłopak, specjalizujący się w klasycznym, g-funkowym brzmieniu”
– mówią autorzy krążka.
Pierwszy singiel z płyty wraz z teledyskiem zostanie opublikowany już 21 grudnia – wtedy też poznamy więcej detali, związanych z tym projektem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ