fot. Piotr Kaczor

„Zadzwoń do mnie” – jest jednym z utworów pochodzących z najnowszej płyty „Art Brut 2” zespołu PRO8L3M. Wykorzystuje on fragment piosenki Marleny Drozdowskiej o tym samym tytule, autorstwa Haliny Cenarskiej i Winicjusza Chrósta. Prawa producenta: ZPR.

Całość materiału oparta została o sample z polskiej muzyki z lat ’70, ’80 i ’90.

Płyta „Art Brut 2” dostępna jest na empik.com oraz w serwisach streamingowych.

  • Gdy tylko usłyszałem wokal Pani Marleny od razu wiedziałem, którą historię chcę tu położyć. Najpierw wymyśliłem refren, który finalnie wjechał na zakończenie numeru. Napisałem i testowo nagrałem prewkę, która była dłuższa i zawierała sporo zbędnych szczegółów, więc potem po prostu okroiłem ją pozostawiając mięso. Wysokich kwalifikacji i kompetencji popartych przygotowaniem praktycznym życzę wszystkim.
    Ideą Art Brut 1 i Art Brut 2 nigdy nie było samplowanie polskich wokali, a po prostu polskiej muzyki minionych dekad. Co nie oznacza, że jak nie trafiliśmy na jakieś perełki przy jednym lub drugim materiale, to nie kusiło żeby je wykorzystać. ‘Zadzwoń do mnie’ to oryginalnie numer Marleny Drozdowskiej. Szczególnie nasi młodsi słuchacze mogą nie kojarzyć tej postaci, ale większość z Was powinna kojarzyć głos, bowiem pojawił się w jednym z najbardziej znanych polskich numerów lat 90 – “Mydełku Fa”. Numer jest powstałą w 1991 parodią discopolo nagraną przez Marlenę Drozdowską i Marka Kondrata. Napisał go natomiast Andrzej Korzyński, o którym pisaliśmy przy okazji kawałka “Na rympał”. I mimo parodiowego charakteru był dużym przebojem wśród miłośników gatunku 😉🏁 Wracając do naszego numeru – sampel wyleciał spod drugiej części zwrotki i refrenu na końcu. Poza ‘Zadzwoń do mnie’ w bicie kilka sampli wokalizowych i syncik oraz w przeciwieństwie do wspomnianych retro-future klimatów trapowa podziałka.
    – czytamy na fanpage duetu Oskar x Steez.

Nam to w ogóle nie przeszkadza… w ogóle ✌️Romansowało się tu i tam, a że nam pewne rzeczy w ogóle nie przeszkadzają to…

Opublikowany przez PRO8L3M Piątek, 27 marca 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ