„SMOK” to drugi studyjny longplay PRO, który w całości ukaże się na przełomie września / października br.

Do Waszej dyspozycji wpadnie 13 utworów, w tym jeden remix. Aktualnie w sieci dostępne są już 4, w tym dwa teledyski.

Poniżej najnowszy singiel „Hipocentrum” z gościnnym udziałem DONO TEWU:

Album w całości wyprodukowany przez PRO, nagrania zostały zrealizowane w mysłowickim studiu Tornado Flow i trwały od połowy 2015 do wiosny 2016 roku, a mix i mastering w katowickich MaxFlo Studio oraz Południowy Bastion Studio przez Samiryi’a oraz Twardego.
Gościnnie na albumie udzielili się: Dedis, soREC, Bastek, Remekk, Ceema, DONO, BU, Hero Mars oraz Samiryi.

Płyta została „podzielona” na 3 części odpowiadające kolejno głowom tytułowego SMOK’a: DARK Head, SOFT Head oraz BOOM Head. Jak można wywnioskować z tytułów pierwsza część to bardziej ciemna, mocna strona, zarówno pod względem bitów jak i liryki. Druga to spokojne klimaty, zachęcające do szczególnych przemyśleń. Natomiast trzecia część to totalna mieszanka wybuchowa, od oldschoolu poprzez street aż do banger’ów.
Podsumowując – każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a koncepcja płyty była właśnie taka od samego początku.

Jak mówi sam PRO:

  • Od wydania ‚Archiwum X’, czyli mojej pierwszej ep’ki, wiele zmieniło się w moim życiu prywatnym i muzycznym. Niestety odbiło się to m.in. na tak długim czasie oczekiwania na album ‚SMOK’. Los nie ubłagalnie popchał do przodu pewne sprawy, które dawno powinny zostać w tyle, ale także przyniósł wiele nowych, pozytywnych, więc uważam ten krążek za bardziej dojrzały w porównaniu do ‚Archiwum X’, co z pewnością będzie można usłyszeć. Uczucia zbite w moim środku, ciągły i rosnący pociąg do mrocznych brzmień, doświadczenia w różnych rodzajach muzyki oraz absolutna niechęć do szufladkowania przyczyniły się w ogromnym stopniu do tego, jaki ów płyta ma schemat. Myślę, że jest to ciekawa pozycja w podziemiu, ale nie mnie to w pełni oceniać – polecam po prostu sprawdzić. PEACE!

Niebawem dalsze utwory oraz oficjalna tracklista.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ