fot. mat. pras.

Już 20 lipca na platformie TIDAL dostępny będzie film „Unbanned: The Legend of AJ1”. Napisany i wyreżyserowany przez Dextona Deboree dokument zgłębia historię jednych z najbardziej kultowych butów na świecie. Film prowadzi widza od czasu ich powstania, poprzez wpływ na zmianę zasad NBA, powstania kultury sneakerów, aż do ich wpływu na przemiany społeczne i kulturowe. Michael Jordan, Billie Eilish, Carmelo Anthony, Russel Westbrook, Mark Wahlberg czy DJ Khaled – to tylko część gwiazd, które zobaczymy we wspomnianej produkcji.

  • Ten film dotyczy zarówno kultury hip-hopu, sneakerów, koszykówki, jak i mody. Możliwość podzielenia się nim w TIDAL z fanami, których łączy autentyczna pasja jest dla nas jako filmowców niezwykle ważna i satysfakcjonująca. Właśnie dlatego stworzyliśmy ten film. – powiedział scenarzysta, reżyser i producent filmu, Dexton Deboree.
  • Air Jordan 1 to ikona wykraczająca poza sport, muzykę czy film, która stała się międzykulturowym globalnym fenomenem. To buty, które łączą pokolenia. – mówi Tony Gervino, TIDAL SVP of Culture and Content.

Użytkownicy TIDAL będą mogli obejrzeć dokument już 20 lipca na TIDAL.com/Unbanned. Filmowi towarzyszą również dwie specjalnie przygotowane przez TIDAL playlisty.

Playlisty zainspirowanej życiem i karierą jednego z najlepszych zawodników w historii NBA, Michaela Jordana można posłuchać tutaj.

Playlisty inspirowanej filmem i zawierającej utwory, które również się w nim pojawiają można posłuchać tutaj.