fot. mat. pras.

Feduk, autor „Rozovoye Vino” – największego rosyjskojęzycznego hitu zeszłego lata – zaprosił do współpracy wrocławskiego rapera Sitka. Jej efektem jest nowa, przygotowana specjalnie dla polskiej publiczności wersja utworu „Moryak”. Możemy zdradzić, że to dopiero początek tej polsko-rosyjskiej współpracy.

Czy nowa wersja „Moryaka” powtórzy sukces „Rozovoye Vino”? Utwór ten został odsłuchany w serwisach streamingowych niemalże 30 milionów razy, a teledysk w serwisie YouTube doczekał się jak dotąd 214 milionów wyświetleń.

Feduk, nazywany „rosyjskim Drake’em” rozpoczął swoją karierę w 2010 roku. W 2013 roku nagrał utwór, który stał się motywem przewodnim filmu „Kibolski świat”. „Rozovoye Vino” śmiało można nazwać największym rosyjskojęzycznym hitem od czasów „Nas nie dogoniat” duetu t.A.T.u. W 2001 roku utwór wspiął się na szczyt list przebojów w Polsce, Rosji czy Rumunii.

Sitek to wrocławski raper, który swoją przygodę z muzyką zaczął w 2003 roku. Jego pierwszy zespół TWL (Terror w Liryce) tworzył ze swoim przyjacielem Poterą. W 2009 roku pokazał się w singlu „Czyja jest gra” udowadniając, że jest jednym z najbardziej utalentowanych raperów w Polsce. Przed legalnym debiutem wydał kilkanaście bardzo dobrze przyjętych utworów. Gościnnie udzielił się m.in. na albumach takich artystów jak: donGuralesko, Donatan & Cleo, Chada, Quebonafide, White House.

Solowy album Sitka „Wielkie sny” miał swoją premierę w 2016 roku. Niemalże z miejsca wyprzedał się cały limitowany nakład krążka. Płyta zadebiutowała na piątym miejscu listy OLiS. Album zdobył status Platynowej Płyty, a singiel „Chcemy być wyżej” pokrył się poczwórną platyną. Artyście został przyznana nagroda Debiut roku 2016 serwisu Glamrap.pl, a także nominacja do tytułu polskiego artysty roku 2016 w plebiscycie WuDoo i Hip-hop.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ