fot. kadr z klipu

RPS Enterteyment z wielką dumą prezentuje klip do rozszerzonej wersji utworu „Richtown” promującego EP „AR-15” nagraną z Magierą. Po sukcesie EP „2050” (28/03/20) i „Black Albumu” (17/09/20) Rychu powraca z trzecim wydawnictwem w tym roku, którego premiera jest właśnie dziś.

Wcześniejsze utwory promujące wydawnictwo to „Zwiększamy zasięg” z gościnnym udziałem legendy Nowego Yorku Kool G Rapem, „Richtown” (wersja oryginalna), tytułowe „AR-15 (Zawartość kontrowersyjna)” oraz „OMOTIOW”.

 • To pierwszy klip z tej płyty ale możecie się spodziewać obrazków do Red Zone, Flamenco i Paradoksu Szympansa. – komentuje Peja.
 • Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli zrealizujemy też klip do „Next level” z bostońskim raperem M-Dotem, który rozwalił ten track. – dodaje.

Wracając do „Richtown (Extended Version)” – w utworze gości aż 12 poznańskich MC’s takich jak: Gandzior, Kobra, Respo, Deep, Bandura, Grzybek, Simpson, Peleoko, Hans, Fazi i Iceman. Tych dwóch ostatnich to powrót legendarnej mocy z lat dziewięćdziesiątych, bowiem ostatnio ci dwaj panowie zrobili wspólny utwór z Peją równo 25 lat temu i był to (nie)sławny „Anty”.

 • Wyszło na to, że co 10 lat robię poznański tzw. posse cut. W 2001 był to „I moje miasto złą sławą owiane”, w 2011 „Głos Wielkopolski”. Teraz blisko 10 lat później wjeżdża „Richtown”. Za praktycznie każdym razem pokazuję kogoś z potencjałem, rokującego ale sięgam też po utytułowanych graczy i starych ziomali takich jak Gandzior czy Kobra. Mamy zatem powrót Hansa („Na legalu?”), z którym ostatnio dużo zrobiliśmy, jest Deep, są ludzie z którymi współpracuję z pewną regularnością od dłuższego czasu (Respo, Bandura, BJN, Simpson). Z Pele obiecaliśmy sobie nagrać coś 4 lata temu – w końcu dopełniłem obowiązku gospodarza i oto jest i ziomal z Ognika. Mam tu naprawdę mocną reprezentację, która stworzyła hit tego miasta na miarę swych poprzedników. Jestem dumny, że po raz kolejny tworzę historię będąc swoistym pokoleniowym mostem jakkolwiek megalomańsko lub debilnie to zabrzmi. – puentuje Peja.
 • Na koniec chciałbym jeszcze raz podziękować całej ekipie za skill, zaufanie i szacunek jakim wspólnie się obdarzyliśmy. Ta scena ma się dobrze, jest bogata w style i mocno skonsolidowana. To duży zaszczyt móc czuć tą energię i wzajemną relację. Szacun wiara! Też tak czujecie?

Krążek wciąż można zamawiać na baisel.pl.

Wersja podstawowa:

 1. AR-15 (Zawartość kontrowersyjna)
 2. Paradoks szympansa
 3. Next level feat. M-Dot & DVJ. Rink
 4. OMOTIOW
 5. Richtown
 6. Red Zone
 7. Zwiększamy zasięg feat. Kool G Rap

Wersja Deluxe (Box):

 1. AR-15 (Zawartość kontrowersyjna)
 2. Paradoks szympansa
 3. Next level feat. M-Dot & DVJ. Rink
 4. OMOTIOW
 5. Richtown
 6. Red Zone
 7. Zwiększamy zasięg feat. Kool G Rap
 8. Richtown (Extended version) feat. Gandzior, Kobra, Respo, Deep, Bandura, Grzybek, Simpson, BJN, Peleoko, Hans, Fazi & Iceman
 9. Flamenco

Zobacz, jak Peja ocenia wersy innych raperów w programie #OceńWersy, m.in.: Tede, Bedoes, Malik Montana, Quebonafide.

4 KOMENTARZE

 1. Peja, Iceman, Fazi i jeszcze powiedzmy Gandzior dobrze pojechali. Ale reszta to jakaś porażka. To nawet nie MC. Równie dobrze by można było ich zastąpić Norbim czy Piaskiem.

 2. Jest wszystko Ryszard jest Western jest Kobra jestem z wami Mara😎

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here