fot. kadr z klipu

„Powiedz na osiedlu 2020” to kolejny singiel zwiastujący najnowszy projekt warszawskiego składu Płomień 81 – „Szkoła 81”. O warstwę muzyczną numeru zadbał Worek, a klip to dzieło Szerszenia.

Gościnnie do numeru dograli się Kali i Paluch.

  • 15 lat temu nagraliśmy singiel do albumu „Historie z sąsiedztwa” i jakoś tak wyszło, że ten kawałek jest wiecznie żywy. Wiadomo, że wszystko się dezaktualizuje, niemniej jednak „Powiedz na osiedlu” to pewnego rodzaju podwórkowy hymn. Teraz wracamy z nowym albumem właśnie po 15 latach i kontynuacja tej historii była nieunikniona. Postanowiliśmy zrobić hardcorowy, osiedlowy track, klasyczny rap we względnie nowoczesnym wydaniu. Ursynów 100%, jak to zwykle było przy produkcjach Płomień 81. Chcieliśmy to jednak jakoś rozbudować, dlatego zaprosiliśmy jednych z najmocniejszych graczy ze sceny, którzy są osadzeni w kulturze osiedla, ulicy, podwórek i są w tym true, a przy tym są z naszej gwardii. „Powiedz na osiedlu 2020” to mocny, współczesny hip hop w dobrym składzie. – mówi Pezet.

Nowy album to kilkanaście premierowych kompozycji, do części których zwrotki i refreny dograli weterani sceny jak i przedstawiciele nowej szkoły rapu.

  • Tytuł płyty oddaje to, co chcieliśmy zrobić. Mamy swoje lata i staż na scenie, ale nie chcieliśmy robić oldschoolowej płyty. Z drugiej strony mamy 2019, ale nic na siłę, nic wbrew sobie i nic dlatego, że tak teraz brzmi newschool. Chcieliśmy zrobić naszą szkołę, taką, w której dobrze się czujemy, taką, którą się jaramy – Szkołę 81 – mówi Onar.

1 KOMENTARZ

  1. Zapomnieliście o prawdziwej muzyce co to w ogóle jest ! Hip hop to podziemie a nie złote zegarki czy mercedesy porażka !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ