fot. źródło: @Ziperaofficial

Legendarna warszawska ekipa – Zipera, na kilka lat zawiesiła swoją działalność, lecz po długim czasie wróciła z nową płytą, pt. “Meritum”. Fu, Pono i Koras przez cały ten okres byli skupieni na solowych projektach, a w przypadku Korasa – współtworzeniu z Jurasem składu Pokój Z Widokiem Na Wojnę. Jak doszło do tego, że tercet ponownie spotkał się, aby nagrać kolejny muzyczny materiał? – Od początku mieliśmy pewne etapy, które musieliśmy pokonywać we trzech i walczyć z nimi. Na początku było ciężko, było wiele problemów. Musieliśmy zbudować pomysł na tę płytę, ale w pewnym momencie to zaiskrzyło i ruszyło wszystko. – mówi Fu w rozmowie z Numerem dla Polskiego Radia – Czwórka |obejrzyj!|. – Po drodze było kilka potknięć na tle muzycznym, tematycznym itd. – dodaje.

Ostatecznie “Meritum” pojawił się na rynku muzycznym 29. czerwca br. i ukazał się nakładem wytwórni DistrictAREA. Album składa się z 16 utworów, na których gościnnie pojawili się: Liroy, Sokół i Daniel Warakomski.

Jak się teraz okazuje, cała trójka jest obecnie w trakcie tworzenia swoich solowych produkcji. Koras w niedawnej rozmowie z portalem rapnews.pl ujawnił, że szykuje materiał na swoje debiutanckie solo: – Wiem o czym mam mówić itd. Teraz jestem na etapie zbioru muzyki do tego. Reprezentant ZIP Składu i Zipery ma już na swoim koncie album “Grawitacja” (wydany w 2014 roku), który był jego solowym projektem, lecz wydanym pod szyldem zespołu Pokój Z Widokiem Na Wojnę.

Co z Ponem i Fu? Ten pierwszy jest już na zaawansowanym etapie tworzenia: – Pracuję, robię coś cały czas. Powiem szczerze, że naprawdę ta płyta mi idzie. Mam już nagranych parę rzeczy i być może niedługo nagramy jakiś klip. Zobaczymy, jak to wyjdzie. – podkreśla Pono. Fu także szykuje następce “Definicji istnienia” z 2016 roku: – My romansujemy z hip-hop’em. Jest to nieskończona miłość i nie da rady tego zostawić. Powoli zaczynam przygotowywać coś solowego. Z Sir Michem zrobiliśmy już pierwszy singiel, nad którym jeszcze pracujemy. – mówi z kolei Fu. Fusznik jednocześnie ujawnił, że mają z Ponem plany na wspólny krążek: – Zobaczymy, czy zdrowie nam dopisze i czy będziemy mieli siłę, żeby coś razem skomponować. Bardzo mi się fajnie działa z Ponem, bo mamy podobne zajawki, rozkinki i mam nadzieję, że kiedyś coś razem powstanie. – dodaje.

Nowa płyta ZIP Składu? Fu: “To ciężki orzech do zgryzienia” – przeczytaj newsa!

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ