Pojedynek Otsochodzi z Tymkiem

Red Bull SoundClash - o tym, kto wygra, zdecydujesz TY.

Dwie rapowe gwiazdy wraz ze swoimi zespołami i kilka muzycznych rund, w trakcie których muszą pokazać, kto zasługuje na zwycięstwo. Tak właśnie zapowiada się Red Bull SoundClash! Już 25 czerwca na przeciwległych scenach na warszawskim Torwarze staną Tymek i Otsochodzi. Nie będzie to jednak zwykły koncert, a wyjątkowe muzyczne wydarzenie, które wychodzi poza utarte schematy grania na żywo. O tym, kto wygra zdecyduje publiczność siłą głosu swoich gardeł. Więcej informacji o wydarzeniu i biletach na www.redbull.pl/soundclash.

Wyślij swój kawałek do 3. edycji Nowej Legendy, nawiń na żywo w Rapnews Studio!

Od boombapu po nowoczesną stylówkę, od śpiewanych refrenów po alternatywne brzmienia, hip-hop w 2022 roku nie ma granic! Czas sprawdzić, czy artyści są tak samo elastyczni jak gatunek. Kto wygra w tym pojedynku na muzyczne zadania i będzie potrafił przejąć styl przeciwnika? Otsochodzi nocą wejdzie na dach, czy Tymek zdradzi co ma w planach? Podczas tego wydarzenia pewne jest tylko jedno – nie zabraknie emocji i dobrej zabawy!

  • Dla mnie to krok wyżej jeśli chodzi o koncerty. Dwie sceny, rywalizacja na piosenki i ta atmosfera… Coś niesamowitego! – mówił Grubson po swoim zwycięstwie nad Krzysztofem Zalewskim w ostatniej edycji Red Bull SoundClash.

Artyści swój pojedynek ogłaszają w materiale video, podczas którego… grają w tenisa!  Klip nawiązuje do rywalizacji, która jest wspólnym elementem meczu tenisowego i wydarzenia Red Bull SoundClash. Spotkanie na korcie kończy się remisem. Kto lepiej rozegra pojedynek w swoim naturalnym środowisku – na scenie – okaże się 25 czerwca 2022 w Warszawie.

FORMAT WYDARZENIA

Red Bull SoundClash to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, podczas którego zmierzą się ze sobą dwie gwiazdy wraz ze swoimi zespołami. Celem jest podbicie serc publiczności – to ona zdecyduje o wyniku pojedynku. Artyści wystąpią na przeciwległych scenach, a sama rywalizacja przebiegać będzie według precyzyjnie określonego scenariusza:

  • Pierwsze zadanie postawione przed Tymkiem i Otsochodzi to wykonanie własnej wersji znanego hitu spoza ich repertuaru.
  • W drugiej rundzie artyści wejdą w buty rywala, by „przejąć” utwór wykonywany na sąsiedniej scenie i grać go dalej w swojej stylistyce.
  • Trzecia runda to niepowtarzalna szansa, by usłyszeć kawałki Tymka i Otsochodzi w nietypowych wersjach – nietypowe dla nich gatunki muzyczne narzuci DJ.
  • W finale na każdej ze scen pojawią się goście specjalni, którzy mogą przesądzić o losach pojedynku!

Red Bull SoundClash to wydarzenie, podczas którego publiczność ma okazję poznać artystów z zupełnie innej strony i usłyszeć ich w wyjątkowym, przygotowanym specjalnie na tą okazję, repertuarze. Spektakularny muzyczny show nawiązuje do tradycji bitew jamajskich soundsystemów, które od połowy ubiegłego wieku rywalizują ze sobą na nagrania i specjalne, sceniczne wykony. David „RamJam” Rodigan, prawdziwy ojciec chrzestny kultury soundclash, który tworzył ją i promował przez ostatnie 40 lat, porównywał takie muzyczne spotkania soundsystemów do meczu bokserskiego albo godowej walki zwierząt – bo chodzi w nich przede wszystkim o to, żeby wygrać, ale też w jak najbardziej widowiskowy sposób!

O ARTYSTACH

TYMEK: Wychowywał się na muzyce Grechuty, Niemena, rapie Magika i Paktofoniki, by po latach samemu nie zamykać się w jednym gatunku, ale iść pod prąd i szukać dla siebie nowych form wyrazu. Zaczynał od klasycznych rapowych klimatów, by na kolejnych płytach zaskakiwać czymś innym. Z płyty na płytę przybywało mu też fanów i bił kolejne rekordy. To właśnie Tymek został pierwszym polskim artystą, któremu udało się przekroczyć barierę 100 mln wyświetleń na YouTube z trzema różnymi utworami. Do niego też należy pierwszy podwójny Diament w historii polskiego rapu.
OTSOCHODZI: Młody Jan, „Nowy kolor” to on. Współtwórca także hiphopowej grupy OIO, w której udziela się obok Young Igiego i Okiego. „Gadają, że dobry chłopak, gadają, że dobry ziomal” – jak sam rapuje w przebojowym „Nie, nie”, ale Otsochodzi to przede wszystkim świetny raper, któremu nie straszny oldschool, nie straszny newschool. Chętnie eksperymentuje i nie zamyka się w jednym stylu. Sprawdza się na każdym bicie i w każdej estetyce, na swoich płytach podnosząc poprzeczkę nie tylko sobie, ale i całej scenie.

Bilety są już w sprzedaży. Więcej informacji na stronie www.redbull.pl/soundclash. Partnerem wydarzenia jest firma Samsung.

Draft Nowej Legendy 2 na żywo

W czwartek od godziny 19:00 jesteśmy na żywo w Rapnews Studio. Tutaj odbędzie się kolejny etap programu Nowa Legenda 2. Wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy słuchać 30. kawałków uczestników, których wybraliśmy z elimek. Wejdź na YouTube i zostaw kciuka w górę!

fot. @ciociaewaaa_foto

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Alberto pobity, opowie prawdziwą historię. Mamy zdjęcia!

Oprócz ciężkich przygotowań do kolejnej walki na HIGH League, Alberto planuje, mało tego -...

Kizo mówi, że du*a go nie piecze – raper odpowiada O.S.T.R.’owi

Przeważnie, kiedy O.S.T.R. coś robi, to wokół tego dzieje się wiele. Tym bardziej, kiedy...

Kali: „Lirycznie czuję się w formie” 

Pojawił się kolejny element układanki albumu "K4lion". Tym razem Kali poszedł na grubo, ponieważ...

Nizioł, Hinol PW, Małach „Między prawdą a Bogiem” – sprawdź klip

Dostaliśmy właśnie trzeci teledysk a czwarty kawałek z najnowszego solowego projektu szefa Banita Records....

Major SPZ „Sztos” – raper wraca po półrocznej przerwie [VIDEO]

Na tę wiadomość czekała rapowa Polska. Fani byli głodni tego stylu i przekazu, który...

Koro ocenia ruchy Edzia: „Ja nie jestem tego odbiorcą” [VIDEO]

Edzio to temat, który często jest poruszany wśród freestyle'owej części rapowego świata. Jest on...

Francuz Mordo „Tiki Taka” – klip z tripu do Barcelony

Reprezentant GM2L po singlach „Jack Miel Freestyle”, „Czarne BMW” z gościnnym udziałem Alberto, „All...

Oliwka Brazil kończy wrześniową trasę po klubach LGBT

5 - tyle łącznie koncertów miała zagrać Oliwka Brazil w ramach wrześniowej trasy HAH...

Alberto szykuje najlepszą formę do walki z Pawłem Tyburskim

Podczas minionej gali HIGH League 4 zaprezentowana została pierwsza walka, która odbędzie się na...