Warszawskie SenStudio, Zbójecka WataCHa Label oraz Fundacja Lepszy Człowiek przedstawiają najnowszy klip D.I.X.I. Charakterny Zbój, zrealizowany przez grupę filmową SenVideoS przy wsparciu Bartosz Podkowiński Cinematography. Bit do „Pozytywnej energii” to dzieło MaTiasa.

Wartym podkreślenia jest fakt, że proces realizacji i postprodukcji – tak muzycznej jak i filmowej utworu koordynował wychowanek i obecnie wspólnik D.I.X.I.-egoDawid „Makelele” Maszewski. Klip wraz z montażem powstał w 4 dni, a utwór został nagrany i zmiksowany w kilka godzin. Projekt można więc nazwać wizytówką działań struktury zarządzanej przez Damian Kęskę – studio muzyczne SenStudio, studio produkcji filmowej SenVideoS, undergroundowego labelu Zbójecka WataCHa oraz fundacji Lepszy Człowiek. Struktury, która ma na celu wyciąganie z problemów życiowych młodych osób i rozwijanie ich talentów i pasji – głównie poprzez muzykę i sport. Już w 2021 pierwsze konkretne projekty związane z promocją 18-letniego rapera o pseudonimie Głowacz, zawodnika ze składu Zbójecka WataCHa.

O raperze

D.I.X.I. Charakterny Zbój – to 29 letni raper, pięściarz, trener piłkarski i personalny. Damian prowadzi grupę rapową złożoną ze swoich wychowanków z Ogniska Wychowawczego, jest prezesem Fundacji „Lepszy Człowiek” oraz Założycielem i Koordynatorem Akademii Piłkarskiej „Espana F.A.B.”. Charakterny Zbój jest też zapalonym sportowcem trenującym sporty walki – obecnie boks w warszawskim „Legia Fight Club”. Od kilku lat działa na warszawskiej scenie rapowej, współpracując z takimi wytwórniami, jak: Altereggo, Gram Records oraz artystami, jak: PONO (SynAlkaPono), Najlepszy Przekaz w Mieście, Karat Napalm Grupa, czy wokalistka – Anna „MoMo” Ołdak, a także z producentami: RX Produkcja, czy „EW” Emilian Waluchowski. Większość wymienionych współprac swoją premierę będzie miała na solowym albumie „SenS-i”, nad którym Damian wznowił pracę z początkiem 2021 roku.

Raper wywodzi się radomskiej sceny muzycznej, ponieważ pochodzi z miasta Pionki, a jego pierwszy lokalny album sięga 2010 roku. Jest współzałożycielem grupy Impact – od lat występując na scenie z Himen-em oraz DJ’em Auxem. Ostatnim projektem rapowym artysty był „Charakterny Polak”, zrealizowany we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dostępny na kanale YouTube „Charakterny Polak” od 1.10.2020r.).

  • Klip ma na celu szerzenie pozytywnych wibracji po tym trudnym roku, który nas wszystkich doświadczył. Dziś wchodzimy w Nowy 2021 Rok – i chcemy, by wszędzie zagościła POZYTYWNA ENERGIA! Serdeczne dzięki dla każdego, kto jakkolwiek zaangażował się w ten projekt. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. – czytamy w opisie klipu w serwisie Youtube.

W swoim dorobku artysta ma około 200 koncertów na terenie całego kraju jako headliner, jak i wcześniej support. Utwór „Pozytywna energia”, to pokazanie się publiczności po dłuższej nieobecności i zapowiedź kolejnych aktywności artystycznych – solowych, w ekipach, w których działa oraz gościnnych.

Obserwujcie profile:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here