fot. @ciociaewaaa_foto

„Owoc żywota” – to najnowszy krążek Nizioła, który powstawał w wielkich trudach. Dlaczego? Wszystko przez tragedię, do jakiej doszło w jednym z angielskich miast.

 • Pod koniec lutego 2018 roku doszło w Leicester do wybuchu w budynku, w którym mieścił się polski sklep – na skutek tego wydarzenia śmierć poniosło 6 osób, a o tragedii mówiły media całego świata. Tuż obok znajdował się lokal, w którym mieścił się mój sklep, a co ważniejsze – studio nagraniowe, które pomógł mi zbudować mój przyjaciel Szwed SWD (Hemp Gru). – opowiedział założyciel wytwórni Banita Records.
 • W wyniku zawalenia całej kamienicy i gaszenia powstałego pożaru pomieszczenie zostało zalane. Do studia mogłem wrócić dopiero po 2 miesiącach: okazało się, iż straciłem większość rzeczy, które szykowałem na nowy album – bity, teksty, całe numery. Było to dla mnie bardzo trudne doświadczenie, czułem jakby ktoś mi podciął skrzydła, dlatego potrzebowałem odpoczynku i spokoju. – dodał.

Po jakimś okresie czasu Nizioł postanowił wziąć się w garść i zabrać za pisanie tekstów oraz prace studyjne.

 • Każda z moich płyt jest w jakiś sposób doskonała. Mam taką politykę, że nie umieszczam słabych numerów. Każdy jest po prostu dobry. Ludzie, którzy do mnie piszą, zawsze wskazują inny swój ulubiony utwór. – oznajmił raper w rozmowie z zuchchłopakiem dla kmwtv.

Ostatecznie na „Owocu żywota”, który ujrzał światło dzienne 29 listopada – znalazło się 17 kawałków. Wśród gości pojawili się, m.in.: Havoc z Mobb Deep, Paluch, Kali czy Bonus RPK. Projekt zadebiutował na 7. miejscu listy OLiS.

Krakowski raper jest aktualnie w trakcie tworzenia pierwszej wspólnej płyty z Kaczym Proceder. Wydawnictwo promuje singiel „Operacja prawda 2”, który jednocześnie promuje album „Chada: Jesteś legendą”.

Poniżej szczegółowa tracklista:

 1. Ja tam cisnę na turystę – ft. DJ Shoodee; prod. Szwed SWD
 2. Siła – ft. TPS ZDR, Bilon Hemp Gru; prod. Szwed SWD
 3. Bezsens – ft. DJ Gondek; prod. Szwed SWD
 4. Pozytyw – ft. Hinol Polska Wersja; prod. Szwed SWD
 5. Bądź pewien – prod. Szwed SWD
 6. To w moim interesie – ft. Kaczy Proceder, Murzyn ZDR/Syndykat, DJ Gondek; prod. Szwed SWD
 7. Reality – ft. Havoc Mobb Deep, Big Noyd, DJ Shoodee; prod. Szwed SWD
 8. Próba – ft. DJ Gondek; prod. Szwed SWD
 9. Nowa energia – prod. Szwed SWD
 10. Głos – ft. Marlena Patynko; prod. Szwed SWD
 11. Puzzle – ft. Paluch, Jav Zavari; prod. Szwed SWD
 12. Błędy – ft. Kafar Dixon37, Rest Dixon37, Veira; prod. Flame
 13. Świr paletka – ft. DJ Gondek; prod. Szwed SWD
 14. Co by było gdyby – ft. Sadoch, Bonus RPK; prod. Szwed SWD
 15. Przykre – prod. Szwed SWD
 16. BHP – ft. Kali; prod. Szwed SWD
 17. Wpływ – prod. Mordix