fot. źródło: @plkrappeur

PLK z tygodnia na tydzień, ba, z dnia na dzień zdobywa coraz większą popularność na francuskiej rap scenie. Raper o polskich korzeniach jest także znany w kraju nad Wisłą, a to m.in. dzięki obustronnej współpracy z Paluchem (stworzyli single o milionowych odsłonach: „Gozier” i „Sidła”), czy występowi podczas 3. edycji Quefestivalu, gdzie zagrał na zaproszenie Quebonafide.

O skali rozpoznawalności PLK we Francji świadczą przede wszystkim wyniki. Jego debiutancki album „POLAK” osiągnął sprzedaż na poziomie ponad 100 tysięcy egzemplarzy (platynowa płyta), a kolejny materiał, czyli mixtape „MENTAL” powtórzył ten sukces.

PLK nie przestaje tworzyć nowych rzeczy, które usłyszymy jeszcze w tym miesiącu. Raper aktualnie promuje krążek „ENNA”, składający się z 18 utworów z „C’est Mort” na czele (ilość odsłon w serwisach streamingowych przekroczyła 10 milionów).

Warto dodać, że preorder płyty można zamówić na stronie www.empik.com (premierę zaplanowano na 28 sierpnia)!

Niech do nabycia tego albumu przekona Was także fakt, że PLK zaprosił na „ENNA” znanych artystów, jak: Niska, Heuss L’Enfoire, Rim’K i Hamza.

Tracklista:

 1. BENEF
 2. ON SAIT JAMAIS – ft. Niska
 3. LES COMPTES
 4. BILLET D’20
 5. DEGAINE DE BANDIT
 6. DANS LES CLIPS
 7. C’EST MORT
 8. POURTANT
 9. MAMIE
 10. ALLELUIA
 11. CHANDON ET MOET – ft. Heuss L’Enfoire
 12. CALME
 13. LA VIE C’EST MARRANT
 14. 3 EN 1
 15. TOUTES GENERATIONS – ft. Rim’K
 16. AU FOND D’MA TETE
 17. PILOTE – ft. Hamza
 18. TERRIBLE