fot. autor: @braveneworld_

5. października na sklepowe półki trafi debiutancki solowy LP od obiecującego artysty francuskiej rap sceny, działającego pod pseudonimem – PLK. Jest to Francuz mający polskie korzenie. Na co dzień mieszka na przedmieściach Paryża. Dał się poznać szerszej publiczności pod koniec 2016 i na początku 2017 roku. Wypuścił wówczas świetnie przyjęte single takie, jak m.in.: “Pas les mêmes”, “Dis Moi Oui”, czy “All Night”, a także pierwszy mixtape “Ténébreux“, którym praktycznie otworzył sobie drogę do popularności. Raper na początku swojej muzycznej kariery był związany z Panama Bende, czyli zespołem, który od kilku lat prężnie działa i jest dobrze kojarzony na francuskiej hip-hop’owej mapie.

Choć raper w tekstach i klipach podkreśla swoje polskie korzenie, to jednak nie mówi w języku polskim. Nagrywa tylko i wyłącznie po francusku. PLK zaliczył masę koncertów we Francji, a w ubiegłym miesiącu (sierpniu) zadebiutował w Polsce. Francuski raper wystąpił podczas tegorocznej edycji Polish Hip Hop Festival w Płocku.

Na albumie “POLAK” usłyszymy 15 premierowych utworów, na którym usłyszymy gościnne zwrotki od takich artystów, jak: Nekfeu, SCH, oraz znakomicie nam wszystkim znany poznański(!) raper – Paluch. Polskiego reprezentanta usłyszymy w kawałku zatytułowanym “Gozier”, co w polskim tłumaczeniu oznacza “Żołądek/Brzuch”.

Tracklista “PoLaK”:
1. INTRO
2. LE SEL
3. WAOW ft. Nekfeu
4. SEPARER
5. 250
6. IDIOTE
7. POLAK
8. GOZIER ft. Paluch
9. BUNKOEUR
10. MONEGASQUE
11. HIER ft. SCH
12. ILS NOUS COMPRENNENT PAS
13. OLCHO GVNG
14. WEED
15. [BONUS]

Trasa koncertowa rozpocznie się już 13. października w katowickim Spodku. Podczas “PLK EN TOURNEE”, artysta odwiedzi łącznie 15 miast. Szczegółowa rozpiska poniżej:

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ