fot. mat. pras.

W ostatnim czasie byliśmy świadkami premier kilku singli z udziałem polskich raperów i znanych piosenkarek lub piosenkarzy. Przykładowo: KęKę połączył swoje siły z Pawłem Domagałą, czego efektem jest “Powiedz mi czemu”, Young Igi nagrał utwór “Układanki” z Margaret, a na albumie Saszan gościnnie pojawił się Wac Toja, który dograł się do kawałka “Zabierz mnie stąd”. To tylko kilka propozycji z wielu. Wkrótce to grono poszerzy się o kolejny numer, bowiem swoją współpracę zapowiedzieli już MaRina i Kabe!

PREMIERA: MARINA X KABE “NEWS”
– KLIKNIJ, ABY SPRAWDZIĆ KLIP!

W “Newsie” MaRina zaprezentuje zupełnie nowe brzmienie muzyczne, dotychczas niespotykane na polskiej scenie. Co ciekawe, wokalistce towarzyszy jeden z najlepszych raperów młodego pokolenia – Kabe, wychowany we Francji w 95 departamencie Paryża. Jego kawałki mają swój charakterystyczny styl, w których łączy polskie korzenie z zachodnim klimatem muzyki hip-hopowej i trapowego brzmienia.

Utwór jest ostrym w wyrazie apelem przeciwko hejtowi w Internecie. Zjawisku, które każdego dnia dotyka tysięcy internautów – tych mniej jak i bardziej znanych. Ten jakże aktualny temat został przedstawiony w niespotykany dotąd sposób. Bardzo wyraziste, emocjonalne, a czasami wręcz „niegrzeczne” teksty śpiewane przez MaRinę, w połączeniu z niepokornym rapem w wykonaniu Kabe, dały fantastyczny efekt w warstwie treściowej i muzycznej. Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było.

Autorami tekstu są: Mateusz Kochaniec, Kabe i Marina Łuczenko-Szczęsna. Autorami muzyki są: Marina Łuczenko-Szczęsna, Jan Szarecki, KaCeZet, Kabe. Mix i mastering: Marek Walaszek.

Premiera utworu i teledysku zaplanowana jest na najbliższy poniedziałek, 18 listopada 2019 roku. Ponadto dziś, 17 listopada 2019 roku, w kinie Luna ma odbyć się prapremierowy pokaz teledysku w jakości 4K połączony z mini-koncertem z udziałem MaRiny oraz Kabe i kilkuset fanów, rodziny oraz znajomych artystów.

https://www.instagram.com/p/B40GfRwFUDq/

https://www.instagram.com/p/B47LSqtFpSb/