Pierwsza diamentowa płyta przyznana raperce!

Wyróżnienie trafiło do Lauryn Hill za krążek wydany w 1998 roku.

- Advertisement -

W polskim rapie ostatnio przyznano sporo wyróżnień za diamentowe single. Quebonafide na profilu @młody_grabus na instagramie dodał relację, mówiącą „przestańcie przyznawać diamenty za single”. Nie ma co się dziwić, w końcu niedawno diamentem właśnie pokryła się już trzecia płyta w dorobku artysty, „Egzotyka”. Nie mniej, należy zauważyć, że to wyróżnienie w Polsce – czy to w odniesieniu do płyty, czy utworu – aktualnie wędruje jedynie w ręce mężczyzn.

Ciężko wskazać polską raperkę mającą szansę na diamentową płytę, choć singiel „Szklanki” Young Leosi niezmiennie pozostają najczęściej słuchanym utworem wśród Polaków na Spotify. W Stanach Zjednoczonych natomiast pierwsza diamentowa płyta trafiła kilka dni temu w ręce raperki. Dostała ją Lauryn Hill za płytę „The Miseducation Of Lauryn Hill” wydaną w 1998 roku. To jedyny album raperki, na którym znalazły się takie utwory jak Everything Is Everything oraz Doo-Wop (That Thing).

ZOBACZ TEŻ: „Block Party Mixtape” nadchodzi – ale czy już w ten piątek?

Warto dodać, że o ile w Polsce diamentową płytę otrzymuje się po sprzedaży 150 tysięcy egzemplarzy, w USA potrzeba aż 10 milionów! Nawet w Stanach jest niewielu mężczyzn, którzy mogą pochwalić się takim sukcesem: The Notorious B.I.G., McHammer, OutKast, 2Pac (za dwie płyty) oraz Eminem (za trzy!).

Myślicie, że kiedy doczekamy się pierwszego albumu polskiej raperki, który pokryje się diamentem? I przede wszystkim, czyj to będzie?

- Advertisement -

Najnowsze newsy

Możesz pożegnać Waldemara Kastę

"Wkrótce płyta i kilka szalonych współprac" - taki nagłówek newsa daliśmy 2 miesiące temu,...

Berul w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Jest też zapowiedź EP’ki!

Berul, reprezentant otwockiej ziemi, zaprezentował premierowy kawałek nagrany w hołdzie Żołnierzy Wyklętych. "Wyklęci" trafił...

Znany zawodnik z UFC/KSW chce walki z Kizo! A może Najman? Może inny raper?

Federacja Fame MMA oficjalnie nie potwierdziła, jakoby sobotnia walka Popek vs Kizo miałaby się...

Popek nie zawalczy z Kizo!!! Co się stało?

Pod koniec tego tygodnia miało dojść do hitowego starcia - Popek vs Kizo. Według...