fot. kadr z klipu "Statera"

Warszawski raper jest aktualnie w trakcie promocji swojej kolejnej solowej płyty „Muzyka Współczesna”, która trafi na sklepowe półki 27 września. Aktualnie trwa sprzedaż preorderowych wersji albumu, na których znajdziemy dodatkowe utwory, a także wyjątkowy film dokumentujący prace nad albumem i zawierający wypowiedzi osób zaangażowanych w tworzenie tego projektu.

Pierwszym zwiastunem płyty jest singiel „Obrazy Pollocka”, który cieszy się sporą popularnością w serwisach cyfrowych. Klip na YouTube został odtworzony ponad 1mln razy |sprawdź!|. Co powiedział o nim sam Pezet? – Na pewno chciałem, żeby pierwszy singiel mógł wpisać się w kanon muzyki współczesnej, czyli tak naprawdę w to jaki tytuł ma nosić ten album. Ale chciałem to zrobić po mojemu, a nie w taki sposób, w jaki muzykę współczesną aktualnie uprawia scena rapowa. Co nie znaczy, że na tym albumie nie będzie takich akcentów. – przekazał na Instagramie za pomocą „InstaStory”.

Raper zapowiedział również, że na „Muzyce Współczesnej” znajdzie się miejsce nie tylko na nowoczesne brzmienia, ale i klasyczny klimat: – Kolejny singiel, którego możecie spodziewać się niebawem, będzie powrotem do oldschoolowych brzmień i będzie czymś, co być może zaspokoi głód oldschoolowych głów i może wprowadzić odrobinę nostalgiczny nastrój. Przynajmniej mnie trochę przeniósł, gdy go nagrywałem i pisałem do czasów, kiedy zaczynaliśmy to wszystko robić. – ujawnił.