fot. @ciociaewaaa_foto

W ubiegłym roku minęło 20 lat od premiery płyty „Na zawsze będzie płonął”, która wpisała się do historii polskiego Hip-Hopu. Z tej okazji skład Płomień 81 postanowił przygotować fanom kolejny album, którego premiera zaplanowana jest na 6 marca 2020 roku. Aktualnie trwa przedsprzedaż projektu zatytułowanego „Szkoła 81”. Czego będzie można spodziewać się po nadchodzącym materiale?

  • Nowa płyta będzie mocno hiphopowa, w nowym stylu. Album na pewno będzie się różnił od mojego ostatniego wydawnictwa, ale to nic nowego, bo płyty Płomienia przecież zawsze były inne niż moje solówki i rzeczy Onara. Będzie na niej dużo osiedlowych treści. – ujawnił Pezet w rozmowie z www.redbull.com.

Aktualnie „Szkoła 81” promowana jest przez dwa single: „Maradona”, „Popiół” – do których zrealizowane zostały teledyski. W drugim z wymienionych gościnnie pojawił się Kabe. Prawdopodobnie nie będzie to jedyny raper młodego pokolenia, którego usłyszymy na 4 płycie ursynowskiej formacji.

  • Współpracujemy z młodymi raperami i producentami, ale nie na zasadzie, że się ich prosimy o to, by nam poprawili zasięgi. Wszystko wychodzi naturalnie i z zajawką z obu stron. Zazwyczaj, kiedy się do nich odzywamy z propozycją wspólnego kawałka, to mówią: „Ku*wa, naprawdę? Mam być na nowym Płomieniu? Zajebiście. Róbmy to”. Dla nich „Historie z sąsiedztwa” są albumem kultowym. Mówił mi o tym chociażby Bedoes na jednej z edycji płockiego festiwalu. – powiedział z kolei Onar.

Na razie nie znamy żadnych informacji dotyczących trasy koncertowej promującej „Szkołę 81”. W „Magenta Tour” wyruszy pod koniec lutego Pezet. Odwiedzi on 4 polskie miasta. Szczegóły tutaj! Raper promuje najnowszą solową płytę „Muzyka Współczesna”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here