fot. @ciociaewaaa_foto

Onar i Pezet zdecydowali się opowiedzieć, jak powstawały konkretne utwory na ich najnowszy wspólny album „Szkoła 81”, który ukazał się po 15-letniej przerwie wydawniczej Płomienia 81.

Pod koniec minionego tygodnia odsłonili kulisy numeru „Maradona”, a także teledysku, który został zrealizowany w Neapolu: – Nie obyło się bez przygód, na szczęście żadnych drastycznych. – opisał Pezet.

Na warsztat wzięli również kawałek „Discopolo” z gościnnym udziałem Włodiego i Aviego.

  • „Discopolo” to numer, który idealnie oddaje przesłanie, który chcieliśmy przekazać na albumie „Szkoła 81” – aby łączyć starą szkołę z nową i pozostać autentycznymi, nie musimy nawijać pod typowe boombapowe bity.
    Goście nie są przypadkowi: jeden z moich ulubionych raperów ze starej szkoły – Włodi i jego leniwe flow oraz obecnie abosolutnie topowa ksywka w Polskim rapie – mój dobry kolega – Avi.
    Refren to tekst wycięty z numeru „Manifest” Aviego i Louisa, zaaranżowany przez RAUka. Powstał on mega spontanicznie u RAUka w studiu, był pomysł, a Tomek jest świetny w efektach na wokalach.
    „Discopolo” to nasz komentarz do rzeczy, które nie do końca podobają nam się obecnie w rapie, ale nie w opcji „kiedyś to było świetnie, a teraz jest najgorzej”. Myślę, że się udało.
    – napisał Onar.
  • Wers z kawałka „Manifest” Aviego i Louisa jest tak trafny, że stał się refrenem naszego kawałka. Bez wymieniania ksywek, ale często mam wrażenie, że dziś nie trzeba być true, że za raperami nie stoją już żadne historie. Wszystko jest wymyślone, albo kupione. Z pewnym sentymentem wspominam czasy, gdy tak nie było. Nie mam w ogóle problemu z pieniędzmi w rapie/dla raperów, zawsze chciałem mieć ich jak najwięcej, ale najpierw były skillsy i szacunek. – dodał Pezet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ