fot. kadr z klipu "Kartel"

Najnowszy solowy album Pezeta to „Muzyka Współczesna”. Ujrzy on światło dzienne 27 września br. Do dnia premiery zostało jeszcze 1,5 miesiąca, więc przez ten czas możecie zamawiać krążek w preorderowej wersji (znajdą się na niej dodatkowe utwory, a także wyjątkowy film dokumentujący prace nad albumem i zawierający wypowiedzi osób zaangażowanych w tworzenie tego projektu).

Singlem rozpoczynającym promocję nadchodzącego wydawnictwa był numer, zatytułowany „Obrazy Pollocka”, dobijający własnie do 1,5 mln wyświetleń w serwisie YouTube. – Na pewno chciałem, żeby pierwszy singiel mógł wpisać się w kanon muzyki współczesnej, czyli tak naprawdę w to jaki tytuł ma nosić ten album. Ale chciałem to zrobić po mojemu, a nie w taki sposób, w jaki muzykę współczesną aktualnie uprawia scena rapowa. Co nie znaczy, że na tym albumie nie będzie takich akcentów. – przekazał niedawno reprezentant składu Płomień 81.

2. zwiastun „Muzyki Współczesnej” ma być odwrotnością „Obrazów Pollocka”: – Kolejny singiel, którego możecie spodziewać się niebawem, będzie powrotem do oldschoolowych brzmień i będzie czymś, co być może zaspokoi głód oldschoolowych głów i może wprowadzić odrobinę nostalgiczny nastrój. Przynajmniej mnie trochę przeniósł, gdy go nagrywałem i pisałem do czasów, kiedy zaczynaliśmy to wszystko robić. – oznajmił.

Poniżej znajdziecie video-zapowiedź klipu: – Następny singiel bliżej niż dalej. 🎤🎤Coming soon!! #muzykawspolczesna#muzykawspółczesna #comingsoon#ursynów.