DistrictAREA ujawnia ostatni projekt biorący udział w akcji HypeArena.

HypeArena okazała się akcją łączącą trzy pokolenia rapu – na początku otrzymaliśmy płytę młodego freestyle’owca Toczka o tytule „Na Granicy Szaleństwa”, następnie warszawski label wypuścił EPkę „Ptaki Drapieżne”, której autorami są Galeria oraz Golden Złote Twarze. Dzisiaj przyszedł czas na reprezentantów warszawskiej szkoły rapu – Pękacza i Fleczera.

Fleczer to uznany w polskim środowisku hiphopowych producent, który tworzył bity m.in. dla Miuosha, Pelsona czy Chady. Wspólnie z Miuoshem stworzył album „Ulice Bogów”, który zdobył wyróżnienie Złotej Płyty. Pękacza szersza publiczność miała okazję usłyszeć przy okazji „Reprezentuje siebie” ekipy Bez Cenzury. Od tamtego czasu raper pozostawał raczej w podziemiu – jednakże najnowszym wydawnictwem rozpoczyna na nowo budowę swojej pozycji. Duet Pękacz/Fleczer w ramach akcji HypeArena wyda EPkę zatytułowaną „5:00 RANO EP”.

„5 RANO” to EP-ka, która swoim brzmieniem krąży gdzieś w pobliżu klimatu najnowszej płyty Włodiego i twórczości PR0BL3MU. Nie uznaje kompromisów, opisuje świat twardo i bezpośrednio. Brzmieniowo to nie jest łatwa płyta – ale jej klimat zbudowany poprzez bity i celne odniesienia do świata rzeczywistego wprowadza w słuchacza w świat dorosłego człowieka wkurwionego na otaczające go środowisko. Bez wątpienia starsi słuchacze znajdą tutaj pokrewną duszę. Z kolei młodsi dzięki „5 RANO EP” mogą dużo lepiej niż dotychczas zrozumieć na czym polega życie pełne wyzwań, obowiązków, sukcesów i porażek.

Przy okazji ogłoszenia nowego projektu, duet ujawnia okładkę nadchodzącej EPki oraz przypomina utwór „Ostatni Gwizdek”, który znajdzie się na albumie jako „bonus track”:

TELEDYSK: Pękacz x Fleczer – „Ostatni gwizdek”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ