fot. kadry z klipów „Teen Kasia” / „Happy End”

Na pewno koniec minionego tygodnia był gorący, bowiem Quebonafide przypomniał nam pewną postać (zapewne kojarzy ją wiele nieco starszych osób). O kim mowa? O Teen Kasi, czyli polskiej gwieździe porno, o której zrobiło się głośno po jej wyjeździe do Stanów Zjednoczonych. Ale my nie o niej…

Po dwóch dniach od premiery, kawałek „Teen Kasia” zgromadził blisko 1,5 mln odsłon w serwisie YouTube. Zachwycony tekstem, klimatem, klipem, charakteryzacją Quebo (jak i nim samym) jest Peja, który zdecydował się na następujący komentarz:

  • Nowy Quebonafide sprawdzony? Typo tak bardzo zmienił grę ze wszystkimi jej konsekwencjami, że jeszcze niejedna zwykła kariera zwyczajnie upadnie. To, co i w jaki sposób Kuba robi – można lubić lub nie (ja akurat lubię), nie można jednak odmówić mu konsekwencji i pomysłu na siebie. Wystarczy sprawdzić klipy tak inne niż wszystkie, którymi bombardował w czasach, kiedy nie był jeszcze kojarzony z szeroko pojętym sukcesem w muzyce. W każdej z tych swoich stylówek/przebieranek jest dla mnie bardziej naturalny niż niejeden raper stawiający w swoich klipach/linijkach na tzw. autentyczność i realizm sytuacyjny. Ostatni raz, gdy czekałem na kolejną metamorfozę artystyczną zwiastującą nowy album było to w przypadku artystki o pseudonimie Madonna. Można zatem powiedzieć, że dość długo :). Reasumując – ten numer strasznie buja, a wersy o Psach i King Kongu subtelnie tłumaczą, jak wiele lat upłynęło od początków polskiej sceny rap. I najważniejsze – tutaj nadal są linijki, które słucha się z przyjemnością #the_art_of_rap

A jak Wy oceniacie poczynania Quebo?

Nowy Quebonafide sprawdzony? Typo tak bardzo zmienił grę ze wszystkimi jej konsekwencjami, że jeszcze niejedna zwykła…

Opublikowany przez Peję Slumsa Attacka Poniedziałek, 21 grudnia 2020

5 KOMENTARZE

  1. Powiedzmy sobie szczerze, Quebo to nie rap. I na pewno nie jest autentyczny, wymalowany pudel. Peja na stare lata stracił rozeznanie co jest co.

  2. The Lox zgadzam się z Tobą. Nastal czas dziwnego „rapu” dla małolatow. To ich sprawa kogo słuchają, jednak stary wyga jak peja powinien mówić jak jest.
    Eeeeeeeh nigdy nie myslalem, ze ktoś taki jak on zostanie celebryta i będzie mieszkał na zadupiu w domku .

  3. Jebać zboczeńców . Wszyscy artyści to prostytutki jak teen Kasia .To nie rap a odchody

  4. RespectDelalure to, że mieszka na zadupiu nie ma tu nic do rzeczy. Ale oczywiste jest, że Rychowi zależy na fanach quebo, bo za tym idzie sprzedaż jego cd. Innego powodu nie widzę. Nawet średnio inteligentny szympans wie, że to nie MC tylko produkt marketingowy dla dzieci.

  5. W końcu się dowiedziałem co znaczy ten tytuł nawet nie wiedziałem że istnieje taka kobieta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here