fot. kadr z klipu "Nie bądź zdziwiony"

Od początku maja, Peja ogłosił kilka bardzo ważnych informacji na temat swojej twórczości oraz nadchodzących wydarzeń.

  • Najnowszy solowy album „25_godzin”, który powstał we współpracy z Magierą (White House Records) – uzyskał status złotej płyty. Oznacza to sprzedaż 15 tysięcy pakietów.
  • „HIP HOP FEVER 2”: Kolejna edycja festiwalu odbędzie się we wrześniu 2019 roku w Poznaniu: – Festiwal „HIP HOP FEVER” to kontynuacja drogi obranej przy kreowaniu kolejnych edycji festiwalu „TERRORYM FEVER”. W ramach „HIP HOP FEVER 2” będziecie mogli posłuchać i obejrzeć na żywo wielu znakomitych wykonawców polskiej sceny HIP HOP, którzy z okazji 43 urodzin Rycha Peji, pojawią się tego dnia w hali poznańskiej Areny! – czytamy na fanpage wydarzenia. Wystartowała już sprzedaż biletów. Więcej bieżących informacji znajdziecie na Facebooku.
  • Nowa płyta – „G.O.A.T.” (prod. Magiera)! Jej premiera zaplanowana jest na 21 września, czyli w dniu trwania wspomnianego wyżej „Hip Hop Fever 2”. – Mamy zamiar zrobić fajny album. Idziemy za ciosem po „25_godzinach”. (…) Pracuje nam się bardzo dobrze od 20 lat, dlatego chcemy zrobić jeszcze lepszą płytę, bo uważamy, że „25_godzin” był to dopiero start w nowe kierunki. Niektórzy wracają po oldschool’owe bity. Przychodzą po nie do Magiery, jak np. Kali. Ja już narobiłem przez te 20 lat tych Boom bap’ów. Robimy trochę inny styl. Nadal będzie to utrzymane w klasycznej formie, ale trochę unowocześnione. Przekonam Was do nowego Rycha. – przekazał Peja w najnowszym materiale video na swoim kanale YouTube.

Rozwinięcie skrótu „G.O.A.T.” nie jest jeszcze znane.

Wśród gości ma pojawić się, m.in. nowojorska legenda Chi-Ali. Zadebiutował on w wieku 13 lat! Wówczas w 1991 roku pojawił się na pierwszej płycie Black Sheep. Rok później, ukazał się jego album „The Fabulous Chi-Ali”, który cieszył się sporą popularnością, m.in. wzniósł się na topowe listy: Yo! MTV Raps, czy Rap City.