Peja podsumowuje 2021. Był owocny, ale „to nie był łatwy rok”

Peja pokazuje, jaki był dla niego mijający rok. Działo się sporo zarówno tego dobrego jak i złego.

Peja w 2021 roku wypuścił dwa albumy: „Ricardo” i „Na legalu”. Oba są longplay’ami i powstały we współpracy z Magierą. Jak poznański raper podsumowuje to, co działo się w ciągu minionych 12 miesięcy? A tak…

SPRAWDŹ TO: Ero JWP z tajemniczym lokalnym projektem. Będzie bomba?

Dostaliśmy długi wpis Rycha na Facebooku, w którym wymienia swoje osiągnięcia i aktywności jak, m.in.: zdobycie złota za „Black Album”, nagranie ciekawych featów, zagranie kilku koncertów w Polsce czy świętowanie jubileuszów płyt. Niestety, 2021 przyniósł także tę gorszą stronę. Przeczytajcie treść komunikatu Peji.

  • To nie był łatwy rok. Pomijając polityczno-medialną karuzelę absurdu a nawet ograniczenia w związku z wykonywaniem własnego zawodu o spełnieniu artystycznym nie wspominając (wiadomo, że tylko dla hajsu:) rok ten był polem bitwy niezależnie od tego czy byłem uczestnikiem czy zwyczajnym obserwatorem. Wiem, brzmi to trochę patetycznie ale taki już jestem – tę poważną część siebie rezerwuję od dłuższego czasu do wystąpień publicznych pokornie znosząc kolejny komentarz w stylu:
    „Rychu uśmiechnij się”. Zatem uśmiechając się w duchu siadam cokolwiek niechętnie do Podsumowania za 2021. Owa niechęć to wynik świątecznego rozleniwienia (wiadomo, że organizacja świątecznych wydarzeń z dziećmi na zdalnym i dopinanie wszelkich spraw na ostatni guzik tak by rodzina czuła szczęście a uśmiech dzieci zapamiętujesz na całe życie to w zasadzie formalność. W końcu kilka imprez w życiu już zorganizowaliśmy:) a nawet roztrenowania, bo kiedy przeładowany wszelkiej maści bodźcami wyczekujesz Nowego Roku w moim przypadku jedyną rzeczą o której marzę jest wpierdalać popcorn w wyrze oglądając naprzemiennie Dirty Dancing z Pretty Women co oczywiście z wielu względów jak co roku nie dojdzie do skutku (starość kurwa starość:)

2021 to podobna ilość koncertów niż w roku poprzednim (z oczywistych względów) a nawet zbliżona ilość nagranych i wydanych krążków, bo 2 długogrające. Kilka klipów promujących z dobrze przyjętych AR-15 i Ricardo. Kilka okrągłych rocznic wydania starszych tytułów. Do tego garść gościnek, niektóre również z klipami. W okresie letnim dużo spontanicznych zwrotek na Instagram i kilka free challengów. Jesień to czas weryfikacji ostatnich lat opiewających w nowe albumy podczas wykonów na żywo. Odwiedziłem z koncertami m.in. Kraków, Wrocław, Szczecin, Bydgoszcz, Rzeszów i Zabrze. Kulminacją były moje 45 urodziny w Poznaniu. Chyba nadal w to umiem. Nagrodą od publiczności było dla mnie zwycięstwo w Podsumowaniu poznanskirap.com za rok 2020 aż w 5 kategoriach (Artysta Roku, Album Roku, Teledysk Roku, Wydarzenie roku, Impreza Roku) za co wszystkim głosującym chciałbym serdecznie podziękować. W tym roku po raz kolejny zubożałem kiedy odchodzili ludzie stanowiący wielką inspirację (m.in: Phil Spector, Ryszard Kotys, Krzysztof Kowalewski, Prince Markiee Dee, Krzysztof Krawczyk DMX, Shock G, Chi Modu, Charlie Waats, Lee „Scratch” Perry, Jean Paul Belmondo, Michael K Williams, Bezczel, Krzysztof Kiersznowski) W tym roku kilka osób wniosło grę na wyższy poziom (m.in: Konrad Brzos & Janek Badys, DeNekstBest Mixtape vol. 2, HAŁASTRA, Do or Die 2 od AZ, The LOX vs Dipset, DJ. Kayslay). W tym roku nadal wiele mi się chciało dlatego na sam koniec 2021 otrzymaliście płytę Na legalu. Poniżej pewna chronologia odnośnie wykonanych ruchów w zbliżającym się do końca roku.

13 stycznia ZPAV publikuje adnotację – Złota Płyta za Black Album.

29 stycznia na yt kanale wytwórni Step Records pojawia się klip Nizioła do utworu Bagaż z gościnnym udziałem Intruza i moim (prod. Szwed)

5 lutego wrzucam na yt klip do utworu Paradoks Szympansa, który promuje wydaną pod koniec 2020 (18/12) EP-kę AR-15.

9 lutego na kanale yt Yung Knxw wjeżdża utwór Richies a na nim moja gościnna zwrotka. W ten oto sposób debiutuję muzycznie na materiale rapera z USA, który okazał sie być synem zmarłego całkiem niedawno członka legendarnej formacji Geto Boys – Bushwick Billa a  o którym to zdarzyło mi się wspominać jako raper i fan m.in w utworach Jest jedna rzecz i Brick Phone Rap.

5 marca obchodzimy 10 lecie wydania płyty Slums Atack – Reedukacja

9 kwietnia formacja Lowpass wypuszcza swój debiutancki album pod tym samym tytułem, na którym to udzieliłem sie gościnnie w utworze Pato Styl. Na albumie gościnnie udzielili się m.in: CatchUp, Paulina Przybysz, Otsochodzi oraz członkowie Undadasea

22 kwietnia obchodzimy 5 rocznicę wydania albumu RPS/DJ. Zel – DDA

Kolejno 7 i 14 maja puszczam street video do tytułowego utworu z płyty – Ricardo oraz Flow Must Go On z gościnnym udziałem donGURALesko. Obie produkcje autorstwa Igora Wojtkowiaka.

18 i 20 maja wjeżdzają utwor Jak młot z gościnnym udziałem ekipy HAŁASTRA oraz Smak życia z Pezetem

21/05 to premiera albumu Ricardo a na nim m.in: VNM, Kaz Bałagane, Sokół, Shazaam, Perro SW, Simpson, John Mojo, Sztoss i DVJ. Rink

W czerwcu publikujemy klip do utworu Droga mistrza z gościnnym udziałem VNM-a i DJ. Urlicha. (prod. Igor Wojtkowiak) a Kacper HTA puszcza kawałek Więcej niż muzyka na feacie ze mną. Utwór promuje album Red Pill, który finalnie ukazał się 4 czerwca 2020

9 lipca to klip do Wszyscy umrzemy z gościnnym udziałem Shazaama (Sweden) oraz Perro ZW (Mexico) Produkcja: Invart Video

12 sierpnia KaeN publikuje klip do utworu Faceci w czerni z albumu Jason

5 września minęło 25 lat od oficjalnie wydanej pierwzej kasety pod nazwą Slums Attack. Z tej okazji ojcowie założyciele wrzucili całą play listę albumu na kanał yt. Album nagrany został w poznańskim studiu A-Mix Andrzeja Mikołajczaka, który wraz z Wojtkiem Hoffmanem towarzyszył zespołowi w produkcji płyty.

15 września – zdjęcie okładkowe z sesji na płytę Black Album autorstwa Szymona Brodziaka zdobywa brąz w kategorii Reklama/Muzyka w prestiżowym konkursie Prix de la Photographie w Paryżu.

16 września to premiera utworu być sobą autorstwa Jasona

17 września Magiera wydaje swój debiutancko-producenncki album pod wiele mówiącą nazwą Feat, która szybko pokryła się złotem. Gratulacje!

1 października Jarecki ZDW publikuje klip do utworu Nieoczekiwany zwrot

20 października obchodzimy 15 lecie wydania płyty Szacunek ludzi ulicy

23 października ma premierę krażek „Nienażarty” od Sigmy gdize pojawiam się gościnnie w utworze Zostaję. Wersja remix zawiera tez gościnną zwrotkę Icemana. Również w październiku startuje program The Next Level

Listopad to klip Bęsia – Gniazdo oraz moja gościnka u Intruza

W grudniu kolejne gościnki na DeNekstBest Mixtape vol. 2 oraz Murem za Bonusem od Białasa i CS.

15 grudzień obchodzimy 20 lecie wydania płyty Na legalu?

17 grudzień – premiera albumu Na legalu. Na płycie: Hans, Iceman, Gandi Ganda, Kobra, Respo, DJ. Eprom i DVJ. Rink. Całość wyprodukował Magiera. Jednocześnie ukazuje się 3 częściowy materiał dokumentujący zapis powstawania tej pyty na nowo.
Płyta debiutuje na 3 miejscu zestawienia OLiS

Na koniec kilka liczb:
Instagram 260 k
Facebook 717 k
YouTube 595 k z 485 168 354 wyświetleniami
Spotify – Peja 18,8 mln odtworzeń, godz odtwarzania 1,1 mln
Słuchacze 1 mln, 123 kraje
Slums Attack 15, 3 mln odtworzeń etc
RPS 2,1 mln odtworzeń

Szczęśliwego Nowego 2022 i oby nie był gorszy!

To nie był łatwy rok. Pomijając polityczno-medialną karuzelę absurdu a nawet ograniczenia w związku z wykonywaniem…

Opublikowany przez Peję Slumsa Attacka Czwartek, 30 grudnia 2021

Zobacz, jak nawija się na żywo w Rapnews Studio! Swoje numery wykonali już między innymi: Peja, Trill Pem, White Widow, Major SPZ, Tau, Ruskiefajki, Floral Bugs, Alberto z GM2L czy Sarius.

fot. @ciociaewaaa_foto

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Popek ma w planie zawalczyć na gołe pięści. Wskazał rywala!

Popek szykuje kolejny solowy album. Mowa oczywiście o projekcie "Monster 3". Aktualnie przebywa w...

Major SPZ i Kabe jednak nagrają wspólną płytę?

Kiedy każdy czekał na kooperacyjny album Major SPZ X Kabe, dość niespodziewanie ten drugi...

Producent współpracujący z Rusiną został aresztowany

Koniec tygodnia przyniósł nam nieciekawe informacje z obozu Rusiny. Producent, z którym współpracuje reprezentant...

KęKę – zobacz, jak raperzy oceniają jego wersy [VIDEO]

Właśnie wrzuciliśmy kompilację odcinków, w których to bohaterem jest KęKę. Mianowicie chodzi o jego...

Malik Montana wymyślił coś, czego nie dali inni raperzy

Malik Montana jest blisko wydania kolejnego solowego albumu - "Adwokat Diabła". Są one dostępne...

Arab o Szelidze: „Kiedy dojdzie do walki, to będzie naj**any” [VIDEO]

Arab ma kilka celów na 2023 rok. Jednym z nich jest kolejna walka. Na...

Grande Connection: „Kali skupił się na mnie, żeby odwrócić uwagę od siebie”

Grande Connection nie tylko poświęcił kilkanaście minut TPS'owi, odpowiedział także na słowa (i czyny)...

Filipek o tym, dlaczego podał rękę Bedoesowi

Niedawno doszło do spotkania dwójki raperów, którzy nie darzą siebie sympatią. Filipek i Bedoes...

Popek nagrywa płytę z Chika Toro w Kolumbii? [VIDEO]

Jak już zapewne część z Was wie, Popek przebywa obecnie w Kolumbii. Poleciał do...
greenout