4534434

Peja myśli o zakończeniu muzycznej kariery? Nic z tego…

Poznański raper w rozmowie z Interia.pl wypowiedział się o się o swojej muzycznej karierze. Czas leci nieubłaganie dla każdego, został zapytany o to, ile jeszcze czasu jest w stanie działać na scenie: „Nie wydaje mi się, żebym kiedyś na poważnie myślał o tym, że chcę już kończyć karierę. W Stanach weterani mają po 60 lat i jeżdżą jak Ice-T, w trasy koncertowe„.

Właśnie o tej tematyce na najnowszej płycie „DDA” nagrał numer „Rap Weteran” (sprawdź go na rap-news.eu: wejdź!): „Oczywiście w numerze zdefiniowałem się jako weteran tylko dlatego, że starsze roczniki raperów, urodzonych pod koniec lat 70. lub na początku 80., zaczęły być określane w ten sposób przez młodszych kolegów z branży i mediów. W tę definicję wpisuje się liczba wydanych płyt, tysiące zagranych koncertów, setki spotkań i przygód. Do utworu zaprosiłem Wilka z Hemp Gru, bo wydaję mi się, że jest weteranem, który nadaje również autentyczności temu numerowi. On bezpośrednio kojarzy mi się z weteranem scenicznym„.

Jest kilku raperów przed 40-tką działających obecnie na polskiej rap scenie. Obok Peji, są również m.in. Rahim, czy Gural. Obaj są tego zdania, iż za kilka lat skończą karierę, dlatego, że ich stałe grono słuchaczy nie interesuje się już rapem, a młodym odbiorcom nie chcą się podlizywać, przez co ich publika staje się coraz mniejsza. Peja jest podobnego zdania: „To jest mądre podejście i myślę podobnie. Nie schlebiam gimbazie, nie robię kawałków pod nich, nie zmieniam brzmienia, nie rzucam modnych słówek, ale staram się celować w starszego słuchacza, rówieśnika. Może i brakuje ich na koncertach, ale nadal kupują płyty. Staram się nawrócić tych, którzy z tego wyrośli, bo faktycznie zaczęli kojarzyć rap z gimbazą. Dlatego też nie przychodzą na koncerty, bo nie chcą stać z dzieciarnią. To wina tego, jaki wizerunek stworzono hip hopowi na przestrzeni ostatnich lat. Niektórzy mogą teraz stwierdzać, że to kupa gówna. A nieraz zdarza się i tak, że jakiś starszy koleś kupuje moją płytę i mówi mi potem „słuchałem cię lata temu i poradziłeś sobie, nadal ci wychodzi„.

Czytaj więcej na muzyka.interia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ