fot. mat. pras.

Druga Strona Ulicy – Sztuka Niepodległa to projekt poświęcony 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Po sukcesie warszawskiej edycji z udziałem Eldo, Czarnego / HIFI oraz Grzegorza „Forina” Piwnickiego akcja uderza w 3 kolejne miasta. Machina ruszyła we Wrocławiu z udziałem Waldemara Kasty i duetu Voskovy – teraz pora na ciąg dalszy.

Wystartowała właśnie podwójna rejestracja na bezpłatne warsztaty w Poznaniu i Warszawie, odbywające się pod okiem legend i ikon polskiego rapu i scen z obu miast. W Poznaniu dowodzenie przejmie Peja (świętujący 25 lat twórczości), a w Warszawie formacja Hemp Gru, wracająca z nowym albumem z okazji 20-lecia istnienia – poprowadzą oni warsztaty rapowe, zwieńczone wspólnymi utworami z uczestnikami nagranymi na bitach Magiery z White House Records (Poznań) oraz Szweda SWD (Warszawa), którzy z kolei odpowiadają za warsztaty produkcji muzycznej. Do obu numerów powstaną profesjonalne teledyski. Warsztaty projektowania graficznego tradycyjnie odbędą się pod dowództwem Forina.

Jak dostać się na warsztaty? Wystarczy zgłosić się do jednej z 3 kategorii do na stronie www.sztukaniepodlegla.pl i wykonać jedno z zadań – wyprodukować bit w odpowiednio podniosłym nastroju (możliwość samplowania pieśni patriotycznych), napisać i nagrać zwrotkę na jeden z tematów związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę lub wysłać swoje graficzne portfolio. Warsztaty w Warszawie odbędą się w terminie 19-21 października 2018, a poznańskie – 29-31 października. Rekrutacja warszawska trwa do 12 października 2018 roku, natomiast poznańska do 19 października. Ilość miejsc ściśle ograniczona.

Druga Strona Ulicy to projekt warsztatów produkcji muzycznej, który powstał z myślą o młodych, utalentowanych wykonawcach potrzebujących wsparcia, by ukazać w pełni ich potencjał twórczy. Dają one możliwość nie tylko pozyskania rzetelnej i profesjonalnej wiedzy oraz spotkań z uznanymi artystami, ale również wspólnej pracy pod ich okiem i zdobycia bezcennego doświadczenia.

Fanpage projektu: www.facebook.com/DrugaStronaUlicy
Wydarzenie FB: ZAPISZ SIĘ!