mat. pras.

  • Zmieniam historię, kupuję lajki, znów jestem fajny, mam nowe ID – rapuje z ironią Liber w swoim najnowszym kawałku. Wyprodukowany przez Tabba singiel „ID” to kolejna zapowiedź nowego albumu Libera o tym samym tytule.

Wracający do swojej klasycznie hip-hopowej stylistyki Liber, po ciepło przyjętych utworach „Latarnie” i „Olo!”, odsłania kolejne karty. Trzecim singlem z jego nadchodzącego albumu „ID” jest utwór o tym samym tytule.

W tekście „ID” artysta obrazowo wypowiada się na temat swojej historii i pobudek, które skłoniły go do powrotu do rapowych brzmień. Za muzykę do utworu odpowiada znany producent Tabb, który także przed laty zaczynał od hip-hopu. Album „ID” to zatem sentymentalny powrót również dla niego – wyprodukował aż 6 z 13 utworów z nowej płyty Libera.

Jak wygląda nowe ID Libera? Zobaczcie teledysk i przekonajcie się sami:

Album „ID” to powrót do korzeni. Po kilkunastu latach rozmaitych eksperymentów muzycznych, Liber sięga po gatunek, z którego się wywodzi. Nowa płyta to kopalnia uczuć i refleksji, na które w ostatnim czasie nie zawsze było miejsce. „ID” to wielkie sukcesy i hejt, radość i melancholia, miłość i nienawiść. To energia jak u debiutanta, podparta jednak sporym bagażem przeżyć i rozważań na temat otaczającego nas świata.

Na krążku usłyszymy oldschoolowe, klasyczne produkcje DJ-a Zela i świeże, niezawodne bity Tabba. Rapowe zwrotki dołożyli goście z Wielkopolski: Deep (52 Dębiec), Bobson oraz Pastor Kris (dawno niesłyszany kompan Libera z formacji Ascetoholix). Swoją cegiełkę dorzucił też Kwas, legenda elbląskiego hip-hopu. Powód do radości mają także fani Czesława Mozila, który również zagościł na albumie. 

Liber znany jest od lat z promowania debiutantów, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Na płycie usłyszymy znaną już z singla „Latarnie” wokalistkę Poblo, z kolei w klimatycznym „Nosferatu” uczestnika The Voice of Poland, Krzysztofa Płonkę.

Preorder albumu w limitowanym nakładzie 500 sztuk dostępny na stronach: 
www.liberofficial.pl i www.liber.shop.pl.

Każda osoba, która zamówi płytę w preorderze na stronie Libera, otrzyma krążek z autografem, także przedpremierowo kolejny singiel wraz z teledyskiem oraz w pakiecie wlepki.

Preorder albumu „ID” rusza 24 listopada 2020. Premiera płyty 11 grudnia 2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here