fot. źródło: @bonusrpk

Dziś (16.09.) o godzinie 19:30 na antenie Polsatu, rozpocznie się program “Państwo w państwie”, w którym redakcja zajęła się sprawą Bonusa RPK. Warszawski raper został skazany na pięć i pół roku więzienia, mimo braku jakichkolwiek dowodów: – Nie ma żadnych dowodów na mnie. Oprócz tego, że mówi coś na mnie skruszony bandzior – mówi BGU. Prowadzący sprawę powołał się na treści jego twórczości, a konkretniej utwór “60-tka”, opublikowany w serwisie YouTube 16. września 2016 roku |przesłuchaj!|. – To jest idiotyzm, żeby zamykać kogoś, i powoływać się na sali rozpraw na jego twórczość. Cytować jego tekst i w ogóle wspominać o tym – oznajmił Pezet.

W najbliższym odcinku “Państwo w państwie”, obok Bonusa pojawią się, m.in. Pezet, Peja, Glaca z zespołu Sweet Noise i bokser – Artur Szpilka.

Poniżej kilka video-zapowiedzi:

Opis programu:

„Państwo w państwie” to program publicystyczny, nadawany na antenie Telewizji POLSAT. Każde wydanie programu to szczegółowo udokumentowany reportaż o przypadku naruszenia prawa przez urzędników wobec przedsiębiorców lub błędu wymiaru sprawiedliwości wobec osób prywatnych.

Program powstaje w redakcji publicystyki. Zespół młodych dziennikarzy jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo – przedsiębiorca. Scenariusz każdego z programów osnuty jest wokół szczególnie jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo firmy, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Dziennikarze stają w obronie praworządności, pokazują losy ludzi, których wymiar sprawiedliwości w ewidentny sposób skrzywdził. Dziennikarze ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.

Ideą przewodnią programu jest walka z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze walczą też o to by sprawiedliwość nie była pustym słowem. Program prowadzi znany z anteny Polsat News, młody dziennikarz i prawnik w jednej osobie Przemysław Talkowski, a szefem redakcji jest Michał Troiński. Program wydają Anna Oblicka i Beata Świerzewska. – czytamy na stronie www.panstwowpanstwie.polsatnews.pl

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ