Pamiętaj zawsze, nie od święta! – Babcie oraz dziadkowie w utworach 7 raperów

Złożyłeś już życzenia swoim dziadkom?

21 oraz 22 stycznia kolejno obchodzimy Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Oczywiście każdy dzień właściwy jest, by odwiedzić swoich dziadków, spędzić z nimi czas i porozmawiać – ale tego dnia szczególnie warto skupić się na tym, by spotkać się i złożyć im życzenia. Zachęcamy do złożenia im wizyty, a dla tych, którzy życzenia mają za sobą – zapraszamy do listy numerów, w których raperzy wspominają o swoich dziadkach.

Kliknij i promuj swój rap w naszych mediach

Babcie oraz dziadkowie w utworach 7 raperów

Bedoes – Bardzo Przepraszam, Anioły, 1998 (mam to we krwi), Kwiat Polskiej Młodzieży

Trudno wskazać rapera, który częściej wspominałby w swoich tekstach o mamie czy babci, więc dzisiejszą listę otwiera Bedoes. Raper często dzieli się jej słowami, które miały na niego wpływ. W „Bardzo Przepraszam” rapował: Babcia mówiła „Kochaj wszystkich, wrogów też” Jak myślisz, że przegram, chyba śnisz, ty, obudź się. W „Aniołach” mówił: Babcia uczyła mnie, że w życiu trzeba być dobrym człowiekiem, a w „1998 (mam to we krwi)”, że dobro zawsze zwycięży.

W „Kwiat Polskiej Młodzieży” z kolei nawija, że wsadza mamę i babcię w pierwszą klasę w formie podziękowania za wszystko, co dla niego zrobiły. Warto dodać, że na początku ubiegłego roku sprezentował im zegarki o wartości ponad 80 tysięcy złotych. Taki wnuk (i syn) to skarb.

Zibex – Babcia i dziadek

Jeżeli filmy inspirują, to podejrzewamy, że zibexa znanego z poruszania tematów marihuany zainspirowała „Babcia Ganja”. Utwór opowiada o nowoczesnych dziadkach, którzy są za legalizacją zielonej rośliny, a co więcej – praktykują jej zażywanie. Zibex w humorystycznym tonie rysuje słuchaczom historię wspólnego palenia z bohaterami opowieści.

  • Babcia ciągle jara dziadek wciąż odpala spliffa, lodówka pełna rzeczy na gastrówę wieczór dzisiaj. Jeszcze tego brakowało, żeby ktoś tutaj zawitał. Już miałem z domku wychodzić a tu kumpel mówi witaj – rapuje zibex w utworze.

Kali – Droga koguta

Współtwórca Ganji Mafii daje w swoich tekstach do zrozumienia jak wiele znaczyła dla niego babcia. Świadczyć o tym mogą wersy jakie padają w „Drodze koguta”: Wszystko ma swoją cenę a za błędy trzeba płacić, ale dotrzymałem słowa kiedy przysięgałem babci. W 2015 roku raper dodał także wpis na Facebooka:

  • W dniu gdy odchodziła z tego świata moja kochana Babcia, obiecałem jej, że już zawsze będę zmieniać siebie na lepsze. (…) Choć zwlekałem jak mogłem, pożegnałem substancję, która była mi najbardziej bliska. Przestałem jarać ganję. Na dzień dzisiejszy jestem wolny od wszelkich uzależnień i substancji odurzających.

Tau feat. Lecrae – Godline

Dyskografia Tau’a jako rapera skupiającego się na tematach bliskich katolikom wydaje się przyjazna nawet starszym ludziom. Nic dziwnego, że jeden z jego numerów został zadedykowany jego babci następjącymi słowami: Album ten oddaję w intencji wszystkich ludzi poszukujących Boga. ,,Remedium” dedykuję mojej ŚP babci Agnieszce. Spoczywaj w pokoju. Pokój i Dobro, Tau.

Babcia rapera odeszła w 2014 roku. Tau poinformował o tym na Facebooku, dodając poniższy post.

  • Proszę Was o modlitwę za duszę mojej babci, Agnieszki. Odeszła dziś rano do Pana. Dziękuję. Proszę o zachowanie należytego szacunku w komentarzach.

Belmondo – Żyli Byli Try Japoni (Skit)

Chociaż twórczość Belmondo jest charakterystyczna i momentami absurdalna, możemy w niej znaleźć informacje na temat jego tożsamości. Humorystyczny Skit „Żyli Byli Try Japoni” zawiera nagranie z udziałem jego babci, w której prosi ją o przypomnienie słów rymowanki znanej mu z dzieciństwa. To jednak jej śmierć skłoniła Tytusa do publicznego przyznania jak wiele znaczyła dla niego babcia.

  • Nie ma słów, które mogą opisać jaki wpływ wywarła Babcia na moje postrzeganie rzeczywistości. Jej cięte pióro i zamiłowanie do literatury pięknej stworzyło moje późniejsze zainteresowanie konstrukcją słowa i wymagania, którym staram się sprostać. Dziękuję Tutu, Twój Tytuciakotulilak – pożegnał babcię Belmondziak.

Syny – Babcia

Na potrzeby utworu zatytułowanego „Babcia” najwyraźniej Syny zamieniły się we Wnuków. Charakteryzują babcię jako kobietę zmuszoną wydawać większość funduszy na leki i otoczoną przez zgraję osób chcących zdobyć jej kosztem łatwy pieniądz. Opis towarzyszy rysowaniu kredą imion trzech króli na drzwiach.

Charakter życia wielu dziadków Syny trafnie oddali smutnym wersem „ktoś puka – czekam na listonosza, czekam na wnuka„. Pamiętajcie więc, by odwiedzać swoje babcie oraz dziadków nie tylko od święta!

Dudek P56 – Dziadek

Dudek P56 w swoim stylu opowiedział historię staruszka, w której drugim najważniejszym bohaterem staje się sadzonka marihuany. Dziadek dba o nią, sprawia, że się rozrasta, a następnie decyduje się spróbować owoców swej pracy.

  • Więc posadził kiedyś dziadek pesteczkę prosto do ziemi, by wyjechał tam na stare lata by się zakorzenić. Chilloutował przy tym się rok za rokiem plony ścinał, plon otoczył cały dom tam zamieszkał taki finał. – W ten oto sposób raper zakończył historię dziadka miłym akcentem, a my wraz z nim. Wszystkiego najlepszego dla waszych babć oraz dziadków!

Zobacz też zapis rozmowy z Liroyem. Poruszyliśmy wiele różnych tematów – od muzycznych i niezwykle wspominkowych po te związane z konopiami. Wejdź na nasz kanał YouTube!

Reklama na portalu? Produkcja video? Lokowanie produktu? Promocja Twojej muzyki?

Napisz do nas: redakcja@rapnews.pl

Najnowsze newsy

Pęku: „Rap to ciężki kawał chleba” – raper wydał płytę, zapowiada kolejne V.E.T.O!

Pęku wrócił ostatnio z najnowszym albumem i co ciekawe, nie robi dłuższej przerwy. Właśnie...

Popek z… nową twarzą! Szalony raper, szalone tatuaże:„Boże wyrwij mi rogi z czaszki” [VIDEO]

Popek, czy to Ty? - takie pytanie od lat krążyło w sieci. Teraz można...

Kazior już na wolności! Był w zakładzie karnym w Berlinie

Kazior jest w trakcie promocji swojego najnowszego solowego albumu. Jednak raper musiał zmienić swoje...

Young Leosia i Bambi w Fame MMA – mamy deklaracje raperek

Young Leosia i Bambi pojawiły się jako goście specjalni w studiu Fame MMA podczas...

AKASH: „Zawiodłem najbliższych. (…) Czas rozprawić się z kur**mi”

AKASH zaskoczył wszystkich emocjonalnym wpisem, który umieścił w mediach społecznościowych. Wynika z niego, że...

Josef Bratan kilka razy na deskach. Raper reaguje na porażkę z Wiewiórem

Josef Bratan doświadczył swojej pierwszej przegranej podczas gali Fame Friday Arena #2. Jego rywalem...

Błażej Jankowiak z 9LiterFilmy pracuje nad filmem. Wystąpi w nim m.in. O.S.T.R.!

Błażej Jankowiak, znany członek ekipy 9LiterFilmy, ogłosił na swoich mediach społecznościowych wyjątkową wiadomość, która...

Preorder „Uwolnić Bonusa”. Czerwin TWM, Dobry Dzieciak, Janusz Walczuk, Małach – nowy klip

Mamy mocne info związane z projektem "Uwolnić Bonusa", którego inicjatorem jest Czerwin TWM. Oprócz...

Daria Zawiałow i Taco Hemingway z „SUPRO”. A w klipie Tomasz Kot!

Wspólny utwór Darii i Taco Hemingwaya to ostatnia zapowiedź nadchodzącego albumu „Dziewczyna Pop”. Zobacz...