fot. YouTube.com

Spinache od wielu miesięcy ciężko pracuje nad swoim kolejnym solowym albumem. Raper postanowił zatytułować go – „799919”. – To hołd dla złotej ery hip-hopu, nawiązanie do estetyki lat 90-tych. – przekazał autor. Co ciekawe, Spinache postanowił sięgnąć po swoje niepublikowane nigdzie wcześniej instrumentale z 1999 roku, które wykorzysta na nadchodzącym projekcie. – Pisanie i nagrywanie do własnej muzyki sprzed dwóch dekad jest paradoksalnie szalenie odświeżające. Dzisiejsze próby imitowania brzmienia lat dziewięćdziesiątych są fajną podróżą sentymentalną, ja poleciałem w prawdziwą podróż, przeniosłem się w czasie i nagrywam ze Spinache z ’99. – oznajmił.

Tytuł „799919” – nie jest przypadkowy. „79” to rok urodzenia artysty; „99” oznacza, m.in. mocne zaangażowanie Spinache w skład Obóz TA, bezpośrednio nawiązującego do formacji Thinkadelic; „19” – rok 2019, w którym zostanie wydany album podsumowujący muzyczną (i nie tylko) drogę łodzianina. – Mamy 2019 i czuję, że to idealna klamra, świetny czas na wypuszczenie materiału będącego podsumowaniem mojej dotychczasowej drogi, swoistym ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało mnie przez te wszystkie lata. – podkreślił raper.

Spinache odkrył właśnie jedną z kart odnośnie gości, którzy dograli się na jego nowe wydawnictwo. Fani będą naprawdę zaskoczeni, ponieważ kilka wersów dołoży… Czizz/CeZet!

  • Historyczny moment! Z ogromną radością informuję, że na albumie „799919” pojawi się wyjątkowy gość. Ostatni wspólny utwór nagraliśmy ponad 12 lat temu. W drugiej połowie lat dziewiećdziesiątych budowaliśmy fundamenty dzisiejszej rapowej sceny, koncertując, wielokrotnie zjeździlismy Polskę wszerz i wzdłuż, wspólnie odnieśliśmy ogromny sukces. Moi drodzy, na nadchodzącym albumie znajdzie się utwór, w którym wystąpi Bartek/Czizz/Cezet/Serafiński, od 1996 nagrywaliśmy razem jako Thinkadelic oraz w ramach formacji Obóz TA. Projekt „799919” jest hołdem dla złotej ery hip-hopu, ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało nas na początku naszej drogi. W 2019 nagrywamy z Cezetem rap na moim instrumentalu z 1999 i… jest ogień! Jestem zaszczycony i mega szczęśliwy, że możemy spotkać się ponownie i dać Wam coś świeżego od Thinkadelic. – ujawnił Spinache w social mediach.

Poniżej kilka przykładowych utworów:

View this post on Instagram

Historyczny moment! Z ogromną radością informuję, że na albumie "799919" pojawi się wyjątkowy gość. Ostatni wspólny utwór nagraliśmy ponad 12 lat temu. W drugiej połowie lat dziewiećdziesiątych budowaliśmy fundamenty dzisiejszej rapowej sceny, koncertując, wielokrotnie zjeździlismy Polskę wszerz i wzdłuż, wspólnie odnieśliśmy ogromny sukces. Moi drodzy, na nadchodzącym albumie znajdzie się utwór, w którym wystąpi Bartek/Czizz/Cezet/Serafiński, od 1996 nagrywaliśmy razem jako Thinkadelic oraz w ramach formacji Obóz TA. Projekt "799919" jest hołdem dla złotej ery hip-hopu, ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało nas na początku naszej drogi. W 2019 nagrywamy z Cezetem rap na moim instrumentalu z 1999 i… jest ogień! Jestem zaszczycony i mega szczęśliwy, że możemy spotkać się ponownie i dać Wam coś świeżego od Thinkadelic. Ściśle limitowane wydanie albumu "799919" można zamówić w preorderze na stronie spinache.pl/sklep Album wydany jest w trzech wersjach: 1. Winyl + Snapback | Limitowane, ręcznie numerowane wydanie na vinylu – 200 sztuk 2. Kaseta + Ołówek | Limitowane, ręcznie numerowane wydanie na kasecie – 150 sztuk 3. CD + T-Shirt | Limitowane, ręcznie numerowane wydanie na CD – 250 sztuk "799919" dostępne będzie tylko w zestawach i tylko w limitowanych ilościach. Okładka, tracklista oraz design koszulek, czapek i ołówka, będą sukcesywnie publikowane. Wydanie przygotowane wspólnie z @soundlogistic

A post shared by Spinache (@spinache.music) on