fot. @damianchmielix

Obywatel MC aka Kear, wypuścił kilka dni temu pierwszy teledysk zwiastujący kolejną solową płytę, zatytułowaną „Star Dust”, która ujrzy światło dzienne 15 listopada br. Został on zrealizowany do tytułowego utworu. Możecie go sprawdzić na rapnews.pl!

Ile utworów znajdzie się na nadchodzącym wydawnictwie jednego z prekursorów kultury hip-hop w Polsce? Przygotował on dla swoich fanów aż 16 premierowych tracków (+ dwa bonusowe, dostępne tylko w preorderze). Gościnnie zaprosił jednego rapera – Palucha, a także dwie wokalistki: Agatę Leśniewską i Olę Lach. O warstwę muzyczną 15 numerów zadbał Macios: – Dziękuję Ci chłopie, że z precyzją farmaceuty realizujesz nasze wizje i nie mogę doczekać się kolejnego etapu. – mówi autor o współpracy z tym producentem. – Jedynym wyjątkiem jest „Horyzont”, gdzie rapuję pod gitarę, na której zagrał Rafał Szyjer, komponując muzykę idealnie oddającą klimat tekstu. – dodał.

Reprezentant legendarnego składu Deluks, w ciepłych słowach wypowiedział się również o poznańskim raperze: – Jedynym rapowym gościem na płycie będzie Paluch! Z Łukaszem poznaliśmy się na 16 urodzinach JWP, gdzie zrobił na mnie pozytywne wrażenie nie tylko swoim występem jako muzyk, ale przede wszystkim jako człowiek podczas zakulisowych rozmów.

Tracklista:

 1. Intro
 2. Stardust
 3. Linia
 4. Test
 5. Skit – Dark
 6. Magiczny realizm
 7. Zło to
 8. Błąd – feat. Paluch
 9. Skit – Mówię
 10. Horyzont – feat. Agata Leśniewska
 11. Wszystko
 12. To Wrzeszcz – feat. Ola Lach
 13. Dyscyplina – feat. Ola Lach
 14. List do T.
 15. Jeśli
 16. Outro
  Bonus:
 17. Zanim
 18. 6 sekund

Przedsprzedaż dostępna jest na stronie www.obywatelmc.pl.

Tak prezentuje się oficjalna tracklista albumu Stardust.Producentem 15 z 16 numerów jest Macios (dziękuję Ci chłopie,…

Opublikowany przez Obywatel MC Środa, 9 października 2019

Siema! W najbliższy czwartek o 14:00 premiera teledysku Obywatel MC x @paluchofficial do numeru „Błąd”… #staytuned #stardust #paluch #obywatelmc @damianchmielix

Opublikowany przez Obywatel MC Niedziela, 13 października 2019