mat. promocyjne No Dayz Off / fot. Ania Kuropatwa

Mało kto w polskim rapie od lat dostarcza tak charakterystyczne brzmienie jak Returnersi. Jakością swoich produkcji i konsekwencją w działaniu Little i Dj Chwiał zasłużyli sobie na zaproszenie do trzeciego tomu książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”, w którym znajdą się razem z m.in. 600V, Bonsonem, Eldo, Paluchem, Peją czy Sariusem. Fragment wywiadu z jedynym w tej części duetem jest już dostępny na stronie wydawnictwa No Dayz Off.

– „Little: To ja muszę się przyznać (…), że klip do »Nikt i nic« wleciał do neta przed premierą przeze mnie. Byłem tak zajarany, że wyprodukowaliśmy singiel Molesty, że rozesłałem go wszystkim znajomym na Gadu.
Chwiał: To pokazuje, jak duże było to dla nas wydarzenie. Po premierze »Nikt i nic« poszedłem do dziekana, żeby walczyć o indywidualny tryb nauczania. »Proszę pana, ja teraz takie rzeczy robię!«.
L: Ja natomiast powiedziałem mamie, że muszę się zwolnić z lekcji – kończyłem wtedy jeszcze liceum – bo muszę pojechać do Warszawy rozliczyć się z Pelsonem za bit. Mama na to: »Gdzie ty jedziesz, z jakimś chłopem starym się będziesz widzieć, on cię porwie!«. »Nie, mama, wszystko jest OK, oni są znani« – odparłem. »Co to za zespół?«. »No, Molesta«. A mama, zrozpaczona: »Jeeezu!«” – ze śmiechem wspominają Returnersi współpracę w 2008 roku z legendarnym warszawskim zespołem.

W obszernym wywiadzie, który przeprowadził Bartek Strowski we współpracy z Jackiem Balińskim, duet zdradził ponadto między innymi, co musiał zrobić Chwiał, by zdobyć album Mykill Miers „It’s Been a Long Time Coming”, dlaczego ostatecznie nie ukazał się projekt Beat Brothers z O.S.T.R.-em, jak doszło do współpracy z Eldo, która zaowocowała płytą „Zapiski z 1001 nocy” oraz czy przez lata brzmienie Returnersów się zmieniło, czy tylko zostało zupgrade’owane.

Z pełną treścią będzie można zapoznać się już 4 grudnia, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy III”. Trzecia część publikacji kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno niezwykle popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów, projektantów czy wydawców. Kolejni zaproszeni goście będą ujawniani na profilach @tnjhhrozmowy w każde wtorek oraz sobotę do 10 listopada. Dotychczas ogłoszeni zostali 600V, Bonson, Eldo, Ero, Mateusz Jędrzejewicz, Kuba Knap, Witek Michalak, Paluch, Peja, Rahim, The Returners, Sarius, Spisek Jednego oraz Bartłomiej Walczuk.

Przedsprzedaż trwa na stronie tnjhhrozmowy.pl.

Zobaczcie również fragment rozmowy z Włodim, która odbyła się na żywo w RapnewsLive Studio:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here