fot. mat. pras.

Do line-upu Fest Festival, zaplanowanego na 23 i 24 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie dołączył właśnie Jaden Smith – jeden z największych młodych talentów zza oceanu. Poza Amerykaninem, wśród ogłoszonych przedstawicieli rapowej sceny są m.in. Wu-Tang Clan, Sokół czy Otsochodzi.

Tegoroczny rapowy skład na Fest Festival to swojego rodzaju międzypokoleniowy przegląd tego gatunku. Z jednej strony, są tu światowi prekursorzy, czyli kultowa grupa Wu-Tang Clan i niekwestionowany filar polskiej sceny, Sokół. Z drugiej strony, w line-upie znalazły się młode talenty i przedstawiciele nowego pokolenia – m.in. znany na całym świecie Jaden Smith czy uwielbiani na krajowym podwórku: Otsochodzi, Smolasty czy Bedoes.

Headlinerzy festiwalu, czyli Wu-Tang Clan to legendarna grupa, której działalność miała wielki wpływ na popularyzację rapu na całym świecie. W 2018, jej członkowie obchodzili 25-lecie wydania swojego debiutanckiego albumu „Wu-Tang (36 Chambers)”, określanego jako jedną z najważniejszych i najlepszych produkcji w historii tego gatunku. Z tej okazji ruszyli w trasę, na której jednym z przystanków będzie właśnie Fest Festival. Z kolei Jaden Smith, wielu osobom znany także z produkcji filmowych m.in. u boku ojca – Willa Smitha, to bardzo młody i wszechstronny artysta, który reprezentuje nowe pokolenie rapu i jest uwielbiany przez fanów m.in. dzięki takim hitom, jak „Icon”, „Fallen” czy „Watch Me”. Co ważne, będzie to jego pierwszy występ w Polsce.

Na Fest Festival wystąpi także Sokół, który pomimo ponad 20 lat na scenie hip-hopowej, dopiero w tym roku wydał swoją pierwszą w pełni solową płytę. Filar grupy WWO to jeden z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych raperów w Polsce, znany chociażby z takich produkcji, jak „Mogę wszystko”, „Każdy Ponad Każdym” czy „Poczekalnia Dusz”. O jego popularności świadczy fakt, że niedawno opublikowany krążek pt. „Wojtek Sokół” osiągnął status złotej płyty jeszcze w przedsprzedaży (oficjalnie jest już platynowa!).

W listopadzie zeszłego roku swój drugi studyjny krążek wydał Bedoes, czyli przedstawiciel wytwórni SBM Label. W trakcie swojej kariery zdążył współpracować z takimi artystami, jak Taco Hemingway, Quebonafide, a popularne produkcje jego autorstwa to m.in. „05:05”, „Biały i młody” czy „Chłopaki nie płaczą”.

Otsochodzi i Smolasty, choć nie skończyli jeszcze 24 lat, już są wiodącymi postaciami polskiej sceny hip-hopowej. Pierwszy z wymienionych ma w dorobku już trzy albumy, z czego drugi – „Nowy Kolor” (z tytułowym utworem nagranym z Taco Hemingwayem) zyskał status platynowej płyty. 1 lutego do sklepów trafił jego trzeci krążek pt. „Miłość”, na którym gościnnie pojawili się m.in. Ten Typ Mes i Włodi. Smolasty natomiast ma na koncie do tej pory jeden album, ale ten także zyskał wielką popularność wśród fanów i został pokryty złotem, a ponadto zdobył nominację do Fryderyków w kategorii fonograficzny debiut roku.

Ze sceną hip-hopową kojarzeni są również kolejni ogłoszeni artyści, choć w rzeczywistości ich twórczość wykracza poza ramy gatunku. Mateusz Holak to wszechstronny muzyk, znany wcześniej m.in. z działalności grup Kumka Olik i Małe Miasta, a od jakiegoś czasu także z solowych wydawnictw oraz rodzinnego zespołu Holaki, który tworzy wraz z bratem i ojcem. Rau to z kolei charakterystyczny producent i raper, który świetnie radzi sobie również z grą na gitarze, klawiszach i instrumentach perkusyjnych. Kilka miesięcy temu odbyła się premiera jego drugiej płyty, zatytułowanej „Mistrz Sztuki”.

Kup bilet już dziś!

W sprzedaży dostępne są bilety na Fest Festival. Dwudniowe karnety dostępne są w drugiej puli “regular tix” od 259 złotych, zaś bilety jednodniowe od 149 złotych. Do karnetów można dobrać opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych, a która umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin.

Bilety dostępne w sprzedaży na www.festfestival.pl oraz w bileteriach Empik – bilety, Going, ebilet.pl, Eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

Więcej informacji: www.festfestival.pl
Promotor: Follow The Step
Sponsor główny: Coca-Cola

Finalne ogłoszenie Fest Festival 2019Fest Festival#nowyswiatmuzykiAnnounced so far:https://www.festfestival.pl/lineup

Opublikowany przez FEST Festival Czwartek, 25 kwietnia 2019