fot. mat. pras.

PREMIERA! DZIARMA prezentuje swoje debiutanckie wydawnictwo “V” EP. Materiał jest już dostępny na Spotify. Równocześnie na kanale YouTube DZIARMA – premiera utworu, “ZEPSUTY”.

DZIARMA bezkompromisowo wkracza na scenę, na której kobietom nie jest łatwo. Tworzy niepokorne i nieobawiające się wychodzenia poza ramy gatunku oblicze rapu w damskim wydaniu. W liryce DZIARMA manifestuje pełne spektrum celnych obserwacji. Nie stroni od ciętych komentarzy i czujnych narracji, obrazujących rzeczywistość dziewczyny żyjącej świecie, w którym prawdziwe relacje ciężko znaleźć na Instagramie, czy backstage’u. Dziewczyny, której niezależność ciężko znieść mężczyznom.

DZIARMA ma odwagę i siłę, żeby w rapowej konwencji mówić o tym, jak świat znany z wersów jej kolegów wygląda z drugiej strony. Kobiecym okiem. Muzyczny charakter premierowego materiału “V” ma równie dużo do zaoferowania. Rozbudowane aranże, ciekawe struktury brzmieniowe, zapadające w pamięć refreny oraz gra konwencją budują mocny i aktualny charakter materiału. Uszczypliwość nie wyklucza bowiem dobrej zabawy.

Oprawa “V” EP odzwierciedlają styl DZIARMY. Jej mocny i wyrazisty, a jednocześnie futurystyczny charakter podkreśla także również muzyczną stronę wydawnictwa. Klip do singla “PLIK” spotkał się do tej pory z bardzo dobrym odbiorem wśród słuchaczy, a sama artystka zaczęła być określana jako najbardziej utalentowana raperka na polskiej scenie hip-hopowej.

DZIARMA – “V” EP
TRACKLISTA:
01. PLIK
02. DEMONY
03. ZEPSUTY
04. LICZI
05. BO$$ B!TCH